Anglia: 68 minut Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki zagrał 68 minut w sobotnim meczu The Championship. Hull City zremisowało z Ipswich Town 2:2. Polak był aktywny.

Bartosz Zimkowski

Kamil Grosicki miał kilka szans na zdobycie bramki, ale nie udało mu się w trzecim meczu z rzędu strzelić gola. Wcześniej 29-latek pokonywał bramkarzy Middlesbrough oraz Sheffield United, ale Hull City przegrywało.

W sumie Tygrysy miały za sobą trzy spotkania, które kończyły porażkami. W sobotę było inaczej, chociaż do 88. minuty prowadziły z Ipswich Town 2:1 i były o krok od zwycięstwa. Ostatecznie Traktorzyści wyrównali i pojedynek zakończył się remisem 2:2. Kamil Grosicki szarpał w tym meczu, miał kilka okazji, ale w 68. minucie jako pierwszy gracz Hull został zmieniony. Jego bilans w The Championship to 16 spotkań, pięć goli i tyle samo asyst.

Warto odnotować, że między słupkami Ipswich Town stał polski bramkarz Bartosz Białkowski. W sobotę z naszych rodaków na boiskach The Championship pojawił się tylko jeszcze Tomasz Kuszczak (czyste konto w barwach Birmingham City). Paweł Wszołek był rezerwowym w Queens Park Rangers, a Ariel Borysiuk i Michał Żyro nie zmieścili się nawet w meczowych kadrach.

Czy Kamil Grosicki strzeli minimum 10 goli w The Championship?