Niecodzienny wynik w Holandii. Ajax zdemolował NAC Breda

Ajax Amsterdam zdemolował NAC Breda w wyjazdowym spotkaniu dwunastej kolejki holenderskiej Eredivisie. Goście wygrali aż 8:0.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Piłkarze Ajaksu Amsterdam

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź serwis na MŚ!

Ajax Amsterdam był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i nie zawiódł oczekiwań, ale tak wysokiego zwycięstwa nie spodziewali się nawet najbardziej optymistycznie nastawieni kibice tego klubu. Już do przerwy Ajax prowadził 5:0.

Strzelecki popis rozpoczął w 13. minucie Matthijs de Ligt. W ciągu kolejnego kwadransa amsterdamczycy zdobyli kolejne trzy bramki. Dwa razy do siatki rywali trafił Donny van de Beek, a jednego gola dołożył David Neres. Z kolei w 33. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił de Ligt.

Po przerwie Ajax nie forsował już tak tempa, ale i tak zdołał pogrążyć rywali. Bramki zdobyli bardziej doświadczeni Lasse Schoene i Klaas-Jan Huntelaar, a wynik spotkania w 75. minucie ustalił van de Beek, który skompletował hat-tricka.

Po dwunastu kolejkach Ajax zajmuje drugie miejsce w tabeli Eredivisie i na swoim koncie ma 25 punktów. Strata do liderującego PSV Eindhoven wynosi 8 "oczek". Z kolei NAC Breda sklasyfikowane jest na siedemnastej lokacie. Po wysokiej porażce ekipa NAC ma najgorszą defensywę w całej lidze. Ekipa z Bremy - podobnie jak Willem II Tilburg - straciła dotychczas 27 goli.

NAC Breda - Ajax Amsterdam 0:8 (0:5)
0:1 - Matthijs de Ligt 13'
0:2 - Donny van de Beek 18'
0:3 - Donny van de Beek 26'
0:4 - David Neres 29'
0:5 - Matthijs de Ligt 33'
0:6 - Lasse Schoene 66'
0:7 - Klaas Jan Huntelaar 73'