II liga: kosmiczny mecz Olimpii na koniec roku. Gol padał średnio co 10 minut

Kosmicznym meczem zakończył się rok w II lidze. Olimpia Elbląg pokonała 6:3 ROW 1964 Rybnik. W niedzielę wyjaśniło się, które kluby zimują na miejscach premiowanych awansem.

piłkarze Olimpii Elbląg Newspix / Piotr Klucza / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Elbląg
W ostatnim meczu roku trener Roland Buchała dał szansę pokazania się Aleksandrowi Łubikowi. Był to drugi występ młodego bramkarza ROW-u 1964 Rybnik na szczeblu centralnym i niewątpliwie nastolatek zapamięta go. Wskutek błędów własnych i obrońców wpuścił sześć goli. Nie pomagały Łubikowi błotniste warunki, ale to tylko drobne usprawiedliwienie.

Olimpia Elbląg prowadziła 2:0, następnie przegrywała 2:3, a ostatecznie zwyciężyła 6:3. Klub ze Śląska liczył, że wygra po pięknym pościgu, tymczasem doszło do kolejnego zwrotu akcji. Gol w kosmicznym meczu padał średnio co 10 minut.

W lepszym zespole wyróżniał się Damian Szuprytowski. W tydzień strzelił pięć goli i z przeciętnego miejsca w klasyfikacji strzelców przesunął się na podium rankingu. Nosa miał trener elblążan, który wprowadził z ławki rezerwowych Rafała Lisieckiego, a ten tak samo jak Szuprytowski, strzelił dublet.

W niedzielę wyjaśniło się, które kluby zimują na miejscach premiowanych awansem. Wiceliderem pozostał ŁKS Łódź, który w swoim stylu wygrał 1:0 z Gwardią Koszalin. Jewhen Radionow strzelił pierwszego gola od 23 września. Ukrainiec był w tym spotkaniu zmiennikiem. ŁKS ma dwa punkty przewagi nad Wartą Poznań, która zastąpiła na trzecim miejscu Radomiaka.

Drużyna Jerzego Cyraka przegrała pierwszy w sezonie mecz na własnym stadionie 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Bramki straciła w pierwszej połowie. Po przerwie Radomiak rzucił wszystkie siły do ataku, ale odpowiedział tylko golem Leandro. Brazylijczyk zakończył rok z 13 trafieniami na koncie. W klasyfikacji strzelców napastnik Radomiaka nie miał sobie równego.

19. kolejka II ligi:

Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 6:3 (2:0)

0:1 - Jewhen Radionow 75'

Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:2)
0:1 - Dawid Kubowicz 19'
0:2 - Kamil Radulj 32'
1:2 - Leandro 89'

Znicz Pruszków - MKS Kluczbork 1:1 (1:0)
1:0 - Patryk Kubicki 37'
1:1 - Damian Warchoł 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Elbląg będzie najbardziej bramkostrzelnym klubem w sezonie?