Puchar Króla: III-ligowiec nastraszył Real Madryt. Mistrza uratował Bale

Real Madryt awansował do 1/8 finału Pucharu Króla po remisie z Fuenlabradą 2:2. III-ligowiec postawił ciężkie warunki mistrzom Hiszpanii i był blisko wyrównania stanu dwumeczu. Wszystko zmieniło się po wejściu na boisko Garetha Bale'a.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Denis Doyle / Gracze Fuenlabrady cieszą się z bramki strzelonej Realowi Madryt

W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Real Madryt pokonał na wyjeździe Fuenlabradę 2:0 po dwóch rzutach karnych. Trener Zinedine Zidane był pewny, że III-ligowiec nie zagrozi już mistrzowi Hiszpanii i do gry desygnował piłkarzy na co dzień rezerwowych bądź grających w drugiej drużynie "Królewskich".

Eksperymentalna jedenastka gospodarzy miała od początku spore problemy z liderem jednej z grup III ligi. Goście już w pierwszych minutach dwa razy zagrozili bramce Keylora Navasa, ale na gola musieli poczekać do 25. minuty.

Po rzucie rożnym na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Luis Milla. Kostarykański golkiper Realu sparował piłkę tak, że odbiła się ona najpierw od poprzeczki, a później od jego ręki, po czym wpadła do siatki.

Fuenlabrada miała wielką szansę, aby wyrównać stan dwumeczu po zmianie stron. Najpierw na wysokości zadania stanął Navas, a po chwili w poprzeczkę po strzale głową trafił Cata Diaz!

Po tej sytuacji Zidane desygnował do gry powracającego po kontuzji Garetha Bale'a, a ten w ciągu minuty zmienił losy tej rywalizacji. Walijczyk kapitalnie, zewnętrzną częścią stopy, dośrodkował na długi słupek, a po uderzeniu głową do wyrównania doprowadził Borja Mayoral.

Nie minęło 10 minut, a Bale nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale tuż za jego plecami pojawił się Mayoral, który skompletował dublet.

W samej końcówce Fuenlabrada jeszcze doprowadziła do remisu. Defensywa Realu całkowicie się pogubiła, a Alvaro Portillo miał możliwość oddawania dwóch strzałów w polu karnym. Pierwszy został obroniony przez Navasa, po drugim piłka zatrzepotała w siatce.

III-ligowiec pokazał się z bardzo dobrej strony na Santiago Bernabeu i zasłużenie zremisował 2:2 z rezerwami Realu. "Królewskich" zdecydowanie uratował Bale, który brał udział przy obu bramkach gospodarzy.

Spośród 5 drużyn, które we wtorek awansowały do 1/8 finału Pucharu Króla jest tylko jeden II-ligowiec. Numancia okazała się lepsza w dwumeczu od Malagi.