Premier League: Arsenal rozprawił się z Huddersfield Town

W spotkaniu 14. kolejki Premier Leagaue 2017/2018, Arsenal FC dał lekcję futbolu zespołowi Huddersfield Town i zwyciężył 5:0.

Tomasz Rosiński
Mesut Oezil (Arsenal FC) cieszy się ze strzelonego gola Getty Images / Julian Finney / Mesut Oezil (Arsenal FC) cieszy się ze strzelonego gola
Londyńczycy przystępowali do środowej rywalizacji w dobrych humorach i byli faworytami starcia z Huddersfield, co udało im się potwierdzić na placu gry.

Arsenal bardzo dobrze rozpoczął starcie na Emirates Stadium w Londynie, gdyż już w 3. minucie objął prowadzenie. Wówczas Aaron Ramsey dokładnym, prostopadłym podaniem obsłużył Alexandre'a Lacazette'a, a ten pewnym strzałem pokonał Jonasa Loessla.

W kolejnych minutach pierwszej połowy wiało nudą, gdyż brakowało podbramkowych sytuacji. Podopieczni Arsene'a Wengera długo posiadali piłkę, ale nie mogli sforsować defensywy rywala i w I odsłonie konfrontacji nie padło więcej goli.

Po zmianie stron londyńscy zawodnicy wciąż kontrolowali boiskowe wydarzenia i często gościli w okolicach pola karnego przyjezdnych. W 59. minucie do siatki powinien trafić Olivier Giroud, który minął bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku.

Jak się później okazało, co się odwlecze, to nie uciecze, gdyż w 68. minucie Francuz wpakował piłkę do bramki po zagraniu od Mesuta Oezila.

Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a Arsenal miał już trzy gole przewagi. Tym razem podanie Oezila na trafienie zamienił Alexis Sanchez.

Niemiecki piłkarz nie zamierzał tylko asystować i w 72. minucie sam dopełnił formalności, wykorzystując prostopadłe dogranie od Ramsey'a.

Wynik spotkania na 5:0 dla gospodarzy na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Giroud, który skompletował dublet.