Strzelcy Bundesligi: Robert Lewandowski powiększył przewagę nad Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem

Robert Lewandowski umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Po sobotnim meczu 14. kolejki z Hannoverem 96 (3:1) "Lewy" ma na koncie już 14 trafień - trzy więcej od drugiego na liście Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Maciej Kmita
Na zdjęciu (od lewej): David Alaba, Robert Lewandowski oraz Rafinha Getty Images / Sebastian Widmann / Stringer / Na zdjęciu (od lewej): David Alaba, Robert Lewandowski oraz Rafinha

Robert Lewandowski w sobotę powiększył swój dorobek o jednego gola. W 87. minucie Polak pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kingsley'u Comanie. "Lewy" posłał piłkę do siatki rywali też w 24. minucie i sędzia Guido Winkmann początkowo uznał bramkę, ale po skorzystaniu z systemu VAR zmienił decyzję, orzekając pozycję spaloną strzelca.

Tym samym polski napastnik powiększył do trzech bramek przewagę nad walczącym z nim o tytuł króla strzelców Bundesligi Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund. Gabończyk nie mógł odpowiedzieć Lewandowskiemu, bo w sobotnim meczu z Bayerem Leverkusen (1:1) musiał pauzować za kartki. A nawet, gdyby nie zawieszenie, to i tak nie wybiegłby na boisko ze względu na kontuzję biodra.

Warto wspomnieć, że w spotkaniu z Hannoverem 96 Lewandowski wykorzystał 23. rzut karny z rzędu. Kapitan reprezentacji Polski po raz ostatni z "wapna" pomylił się 17 sierpnia 2014 roku, czyli 1203 dni temu!