Premier League: kanonada Tottenhamu, arcyważny triumf Swansea City

Zespół Swansea City - z Łukaszem Fabiańskim w bramce - pokonał West Bromwich Albion 1:0 i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Wreszcie nie zawiódł też Tottenham Hotspur, który zdemolował na Wembley Stoke City 5:1.

Szymon Mierzyński
Heung-Min Son i Dele Alli Getty Images / Julian Finney / Heung-Min Son i Dele Alli
Koguty przystępowały do potyczki z The Potters po serii czterech ligowych meczów bez wygranej, jednak w sobotę nie pozostawiły najmniejszych wątpliwości kto jest lepszy. Dublet ustrzelił Harry Kane, dla którego były to 11. i 12. bramka w trwającej edycji.

Pierwsza połowa meczu Swansea City - West Bromwich Albion była przeraźliwie nudna, ale po przerwie Łabędzie podkręciły tempo i ostatecznie triumfowały 1:0 dzięki potężnej bombie Wilfrieda Bony'ego z kilku metrów.

Łukasz Fabiański spędził na boisku 90 minut i był w zasadzie bezrobotny. Grzegorz Krychowiak natomiast przesiedział całą rywalizację na ławce The Baggies.

Ciekawie było na Selhurst Park. Crystal Palace zremisowało z AFC Bournemouth (Artur Boruc był rezerwowym) 2:2. Ekipa Roya Hodgsona ma jednak ogromne powody do niedosytu, bo w doliczonym czasie Asmir Begović obronił rzut karny wykonywany przez Christiana Benteke.

W pozostałych spotkaniach po pełną pulę sięgnęły Burnley FC, a także Huddersfield Town.

16. KOLEJKA PREMIER LEAGUE:

Swansea City - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
1:0 - Wlfired Bony 81'

Tottenham Hotspur - Stoke City 5:1 (1:0)

1:0 - Scott Arfield 45'

Crystal Palace - AFC Bournemouth 2:2 (2:2)
0:1 - Jermain Defoe 10'
1:1 - Luka Milivojević (k.) 41'
2:1 - Scott Dann 44'
2:2 - Jermain Defoe 45+3'

Huddersfield Town - Brighton and Hove Albion 2:0 (2:0) 1:0 - Steve Mounie 12' 2:0 - Steve Mounie 43'

Czy Swansea City utrzyma się w Premier League?