Bundesliga: ciekawe spotkanie w Moenchengladbach, trwa seria meczów Schalke 04 Gelsenkirchen bez porażki

W najciekawszym sobotnim meczu 15. kolejki Bundesligi 2017/2018, Borussia M'gladbach podzieliła się punktami z Schalke 04, remisując 1:1. Dla zespołu z Gelsenkirchen to 10. pojedynek z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Borussia w ostatnim czasie gra w kratkę i nie była faworytem starcia z niepokonanym od 9 spotkań Schalke.

Jednakże od początku rywalizacji to gospodarze prezentowali się lepiej i raz za razem gościli pod bramką przyjezdnych.

Pierwsze ostrzeżenie rywalom dał Denis Zakaria. Natomiast dziesięć minut później wynik meczu otworzył Christoph Kramer, który strzelił gola po dograniu Matthiasa Gintera i pierwsza odsłona potyczki zakończyła się prowadzeniem M'gladbach 1:0.

Po zmianie stron odważniej postanowili zaatakować goście, którzy dopięli swego w 62. minucie, doprowadzając do remisu po samobójczym trafieniu Jannika Vestergaarda.

Po zdobyciu bramki ekipa z Gelsenkirchen złapała wiatr w żagle. Aktywny był Guido Burgstaller, który w 87. minucie mógł, a nawet powinien, wpakować piłkę do siatki. Jednakże ofiarną interwencją popisał się Yann Sommer.

Już do końca batalii wynik nie uległ zmianie i Borussia M'gladbach (6. miejsce) zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen (3. lokata) 1:1.

Bundesliga, 15. kolejka:

Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:0) 1:0 - Christoph Kramer 24' 1:1 - Jannik Vestergaard 62' (sam.)