KMŚ 2017: miała być rzeź, były kłopoty. Real Madryt w finale

Rywalem Gremio Porto Alegre w finale Klubowych Mistrzostw Świata będzie Real Madryt. W półfinale Królewscy nie bez kłopotów pokonali Al Jazira Club 2:1. Do przerwy sensacyjnie prowadzili skazywani na pożarcie gospodarze!

Dominik Polesiński
Real Madryt Getty Images / Francois Nel / Real Madryt

Real od pierwszego gwizdka ruszył na rywala. Przez pół godziny Królewscy nie schodzili z połowy Al Jazira Club, raz za razem goszcząc w polu karnym Ali Khaseifa Housaniego. Okazji było bez liku, ale jeśli ktoś nie widział nigdy "zaczarowanej bramki" to w Abu Zabi mógł doznać szoku. Golkiper gospodarzy bronił jak w transie, zatrzymując piłki, z których obroną mieliby problemy najlepsi w jego fachu.

Tylko w pierwszym kwadransie sam Cristiano Ronaldo zmarnował trzy "setki". Housani poradził sobie także z soczystym wolejem Luki Modricia, "główkami" Karima Benzemy i strzałem z bliska Casemiro. Futbolówka co prawda dwukrotnie wpadła do siatki gospodarzy, ale w obu przypadkach trafienia nie zostały uznane (faul i spalony po wideoweryfikacji).

Klub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich bronił się całym zespołem i liczył na cud z przodu. W 41. minucie Zinedine Zidane nie mógł uwierzyć w to co widzi. Niezdecydowanie obrońców i dwie przegrane przebitki Królewskich kosztowały murowanego faworyta stratę gola. Romarinho płaskim strzałem po długim rogu ucieszył arabską publiczność.

Real całą drugą połowę pracował na wygraną. Dość szybko stan meczu wyrównał strzałem przy dalszym słupku Ronaldo. Nie było już wtedy w bramce "cudotwórcy" Housaniego, który z powodu kontuzji musiał ustąpić miejsca koledze. Zmiennik trwał z czystym kontem zaledwie 2 minuty.

Awans do finału dał gościom Gareth Bale. Walijczyk zaliczył prawdziwe wejście smoka. Jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się golem na 2:1, a od momentu zmiany do gola minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Real zameldował się w finale Klubowych Mistrzostw Świata, gdzie jego rywalem będzie Gremio Porto Alegre.

Al Jazira Club - Real Madryt 1:2 (1:0)
1:0 - Romarinho 41'
1:1 - Cristiano Ronaldo 53'
1:2 - Gareth Bale 81'

Al Jazira Club: Ali Khaseif Housani (51' Khaled Al Senaani) - Musallem Fayez, Mohammed Ali Ayed, Fares Al Saadi, Saleem Rashid Obaid, Yaqoub Al Hosani (73' Ahmed Rabia), Mohamed Omar Al Attas, Khalifa Alhammadi (60' Eissa Al Otaiba), Romarinho, Ali Ahmed Mabkhout, Moubarak Boussoufa.

Real Madryt: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Nacho, Raphael Varane, Marcelo, Luka Modrić, Casemiro, Mateo Kovacić (68' Lucas Vazquez), Isco (69' Marco Asensio), Cristiano Ronaldo, Karim Benzema (81' Gareth Bale).

Żółte kartki: Ali Ayed (Al Jazira).

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia).

Dla kogo finał Klubowych Mistrzostw Świata 2017?