Ligue 1: Olympique Lyon lepszy od Olympique Marsylia w hicie kolejki. Triumfy OGC Nice i FC Nantes

W niedzielnych meczach 18. kolejki Ligue 1 2017/2018, zwycięstwa odniosły zespoły Olympique Lyon, OGC Nice oraz FC Nantes.

Tomasz Rosiński
piłkarze Olympique Lyon Getty Images / Ross Kinnaird / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Lyon
W hitowym starciu osiemnastej serii gier o mistrzostwo Francji Olympique Lyon okazał się lepszy od ekipy z Marsylii (2:0) i zrównał się punktami z zajmującym 2. pozycję w tabeli AS Monaco.

Spotkanie w Lyonie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie po golu z rzutu wolnego autorstwa Nabila Fekira. Przy próbie obrony tego strzału duży błąd popełnił Steve Mandanda, który powinien złapać piłkę, ale futbolówka po jego rękach wpadła do siatki.

Goście starali się odpowiedzieć, lecz razili tego dnia nieskutecznością i wynik w pierwszej połowie konfrontacji już nie uległ zmianie.

Na starcie drugiej odsłony rywalizacji - w 51. minucie - swoją drugą bramkę zdobyli podopieczni Bruno Genesio, a trafienie głową zanotował Mariano Diaz, ustalając wynik potyczki.

Ósmą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze Girondins Bordeaux, którzy musieli uznać wyższość OGC Nice. Jedynego gola w tej batalii strzelił Mario Balotelli. Igor Lewczuk z powodu urazu znalazł się poza kadrą meczową Żyrondystów.

Również 1:0 triumfowali zawodnicy FC Nantes, którzy okazali się lepsi od Angers SCO po bramce Emiliano Sali.