Premier League: wysoka wygrana City. Krychowiak poza kadrą. Fabiański z punktem

Lider Premier League, Manchester City, nie miał problemów z pokonaniem Bournemouth. Gospodarze wygrali 4:0. Przegrał West Bromwich, bez Grzegorza Krychowiaka w składzie. Punkt zdobyła Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City po zdobytej bramce Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City po zdobytej bramce
Każdy inny wynik niż wygrana City byłby sensacją. Zdawali sobie z tego sprawę piłkarze obu drużyn. Gospodarze od początku grali spokojnie, byli pewni, że wkrótce swoje zrobią. Natomiast zawodnicy Bournemuth cieszyli się każdą chwilą, w której... nie przegrywali.

Kibice obecni na Etihad Stadium w Manchesterze długo czekali na poważniejsze zagrożenie pod bramką Asmira Begovicia. W 26. minucie potężnie z dystansu uderzył Nicolas Otamendi, golkiper zdołał odbić piłkę. Minutę później padł gol. Błąd przyjezdnych przy wyprowadzeniu futbolówki. Szybkie rozegranie piłki, Fernandinho dośrodkował, a Sergio Aguero "szczupakiem" zdobył swojego setnego gola na Etihad Stadium.

Prowadzenie zespół City podwyższył w 53. minucie. Kapitalnie dogrywał Aguero, stojący na spalonym Kevin De Bruyne nie wziął udziału w akcji, a Raheem Sterling w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza. Trzeci gol padł na jedenaście minut przed końcem. Precyzyjne dośrodkowanie rezerwowego Bernardo Silvy, a drugą bramkę głową zdobył Aguero. Na 4:0 podwyższył przebywający na boisku od czterech minut Danilo. Po dograniu Sterlinga, Brazylijczyk w sytuacji jeden na jeden uderzył obok bramkarza.

Manchester City - AFC Bournemouth 4:0 (1:0)
1:0 - Aguero 27'
2:0 - Sterling 53'
3:0 - Aguero 79'
4:0 - Danilo 85'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Fabian Delph (81' Danilo) - Kevin De Bruyne (74' Ilkay Gundogan), Fernandinho, David Silva - Raheem Sterling, Sergio Aguero, Leroy Sane (67' Bernardo Silva).

AFC Bournemouth: Asmir Begović - Steve Cook, Nathan Ake, Jack Simpson (72' Lys Mousset) - Adam Smith, Dan Gosling, Andrew Surman, Ryan Fraser - Junior Stanislas (12' Marc Pugh), Jordon Ibe - Callum Wilson (72' Benik Afobe).

Żółta kartka: Smith (Bournemouth).

Sędzia: Michael Jones

Porażki doznał West Bromwich Albion, który przegrał ze Stoke City 1:3. W kadrze meczowej gości zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Natomiast z punktu może cieszyć się Łukasz Fabiański. Polak w potyczce z Crystal Palace skapitulował po rzucie karnym, ale jego koledzy doprowadzili do wyrównania.

Brighton and Hove Albion - Watford FC 1:0 (0:0)
1:0 - Gross 64'

Southampton - Huddersfield Town 1:1 (1:0)
1:0 - Austin 24'
1:1 - Depoitre 64'

Stoke City - West Bromwich Albion 3:1 (2:0)
1:0 - Allen 19'
2:0 - Choupo-Moting 45'