KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Robert Lewandowski i długo, długo, długo nikt. To nie był udany rok dla polskich snajperów

Rok 2017 był najlepszym w karierze Roberta Lewandowskiego, ale pozostali napastnicy reprezentacji Polski w ostatnich dwunastu miesiącach mocno zawiedli. Kto wykorzystał ich dołek? Oto 10 najbardziej bramkostrzelnych Polaków roku 2017.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Glik zawstydza snajperów

Próżno w pierwszej "10" najskuteczniejszych Polaków 2017 roku szukać powoływanych w ostatnich miesiącach przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski Łukasza Teodorczyka (9 bramek), Kamila Wilczka (9), Mariusza Stępińskiego (4) czy Arkadiusza Milika (2). choć akurat nieobecność tego ostatniego w tym zestawieniu nie powinna dziwić, bo w pierwszej połowie 23-latek z Napoli wracał do formy po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie, a we wrześniu nabawił się takiego samego urazu, ale w prawej nodze.

Zaskoczeniem jest natomiast skromny dorobek Teodorczyka, który przecież sezon 2016/2017 zakończył w glorii króla strzelców belgijskiej Jupiler Pro League. Prawda jest jednak taka, że zapracował na ten tytuł głównie w rundzie jesiennej. Tyle samo bramek co Teodorczyk i Wilczek w mijającym roku zdobył Adrian Mierzejewski. Odrzucony przez selekcjonera pomocnik jest jedną z największym gwiazd australijskiej A-League. Niewiele skromniejszym dorobek od tej trójki mają Kamil Glik (8) i Kamil Grosicki (8).

"Dwucyfrówkę" ustrzelili Piotr Zieliński (10), Jarosław Niezgoda (11) i Adam Frączczak (12), ale nie dało im to miejsca w pierwszej "10" najskuteczniejszych Polaków 2017 roku. Oczywiście, nie sposób porównać rozgrywki, w których występowali brani przez nas pod uwagę zawodnicy, więc przepustką do zestawienia było rozegranie choć jednej rundy w klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Oto 10 najbardziej bramkostrzelnych Polaków ostatnich 12 miesięcy.

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w WP Pilot!

Czy Robert Lewandowski to najlepszy napastnik na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)