The Championship: drużyna Hull City znów przegrała, Kamil Grosicki poza kadrą meczową Tygrysów

W spotkaniu 26. kolejki The Championship 2017/2018, zespół Hull City, grający bez kontuzjowanego Kamila Grosickiego (uraz stawu skokowego), przegrał na wyjeździe z Boltonem Wanderers 0:1.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Piłkarze Boltonu przystępowali do poniedziałkowego pojedynku w dobrych humorach po sobotniej wygranej z Sheffield United (1:0). Natomiast ekipa Hull chciała przerwać serię czterech meczów bez zwycięstwa na zapleczu Premier League (2 remisy i 2 porażki).

Od początku rywalizacji lepiej radzili sobie gospodarze, którzy częściej gościli pod polem karnym rywala. Miejscowa drużyna otworzyła wynik konfrontacji w 20. minucie. Wówczas świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z prawy, górny róg bramki strzeżonej przez Allana McGregora popisał się Gary Madine.

Taki obrót spraw podrażnił zawodników Tygrysów, którzy starali się odpowiedzieć. Jednak w 31. i 35. minucie na posterunku był golkiper Boltonu Wanderers - Ben Alnwick i w pierwszej połowie starcia nie padło więcej goli.

Tuż po zmianie stron - w 48. minucie - powinno być 1:1, ale w dogodnej sytuacji z około 4 metrów w słupek trafił Jarrod Bowen. Gracze Hull City ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, lecz już do końca potyczki to im się nie udało i polegli w Horwich 0:1.

Ta przegrana sprawiła, iż klub z Kingston upon Hull spadł na 21. miejsce w ligowej tabeli i znajduje się tylko jedną lokatę nad strefą spadkową.

The Championship, 26. kolejka:

Bolton Wanderers - Hull City 1:0 (1:0)
1:0 - Gary Madine 20'

*Kamil Grosicki (Hull City) z powodu kontuzji stawu skokowego znalazł się poza kadrą meczową.

Leeds United - Nottingham Forest 0:0

*Mateusz Klich (Leeds United) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Queens Park Rangers - Cardiff City 2:1 (0:0)
0:1 - Joe Ralls 54' (k.)
1:1 - Matt Smith 62'
2:1 - Paul Smyth 72'

*Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.