Puchar Króla: wymarzony powrót Diego Costy! Atletico o krok od ćwierćfinału

Diego Costa pojawił się na boisku po raz pierwszy od 7 miesięcy. Reprezentant Hiszpanii potrzebował zaledwie 5 minut, aby zdobyć gola, a jego Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla pokonało Lleidę 4:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Diego Costa Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Diego Costa
Poprzedni mecz Diego Costa rozegrał w barwach reprezentacji Hiszpanii, w czerwcu zeszłego roku. We wrześniu Atletico Madryt pobiło swój transferowy rekord i zapłaciło Chelsea za powrót napastnika aż 66 mln euro. Problem w tym, że ze względu na naruszenie przepisów przy kontraktowaniu młodych zawodników, Hiszpanie nowych piłkarzy mogli zarejestrować dopiero w styczniu 2018 roku.

Diego Costa na powrót do gry musiał więc czekać 7 miesięcy. Szansę od Diego Simeone dostał już w pierwszym możliwym meczu - w 1/8 finału Pucharu Króla z III-ligową Lleidą. Wszedł na boisko gdy Atletico prowadziło na wyjeździe już 2:0. 5 minut później goście podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił właśnie Costa.

Tuż po bramce Costa zasygnalizował, że ma problemy z nogą. Po strzale został nadepnięty przez rywala w okolicach kolana. Na szczęście, po interwencji lekarzy, mógł dokończyć mecz.

Ostatecznie Atletico wygrało 4:0 i może być praktycznie pewne awansu do ćwierćfinału. Rewanże Pucharu Króla odbędą się już za tydzień.

Club Lleida Esportiu - Atletico Madryt 0:4 (0:2)
0:1 - Diego Godin 33'
0:2 - Fernando Torres 37'
0:3 - Diego Costa 69'
0:4 - Antoine Griezmann 90+2'

Czerwona kartka: Marc Trilles /90+1, Lleida/ (Lleida).

SD Formentera - Deportivo Alaves 1:3 (0:1)
0:1 - Demirović 36'
1:1 - Javi Rosa 57'
1:2 - Demirović 65'
1:3 - Munir El Haddadi 81'

Czy Diego Costa wywalczy sobie w tym sezonie miejsce w podstawowej jedenastce Atletico?