Ligue 1: AS Monaco zgubiło punkty w Montpellier

O dogonienie liderującego Paris Saint-Germain będzie trudno. W 20. kolejce Ligue 1 AS Monaco straciło kolejne punkty. W wyjazdowym meczu przeciwko Montpellier HSC padł bezbramkowy remis.

Dominik Polesiński
Kamil Glik (z lewej) oraz Salomon Sambia (z prawej) PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Kamil Glik (z lewej) oraz Salomon Sambia (z prawej)

Jeśli brać pod uwagę fakt, że Montpellier HSC ostatni raz wygrał z AS Monaco w 1994 roku to faworyt wydawał się oczywisty.

Pierwsza połowa była jednak niezwykle wyrównana. Co więcej, początkowy kwadrans należał do gospodarzy, którzy zaatakowali bez oglądania się na rywala. Dużo dobrego na prawym skrzydle robił Ruben Aguilar. Boczny obrońca biegał jak oszalały. Z jego dokładnych podań użytku nie potrafili zrobić koledzy i za każdym razem Danijel Subasić wyłapywał ich lekkie strzały. Raz Francuz bliski był wywalczenia rzutu karnego, ale sędzia uznał, że N'Doram nie przekroczył przepisów.

Monaco przeczekało ataki gospodarzy i z upływem minut coraz częściej gościło pod bramką Montpellier. W przeciwieństwie do rywali goście strzelali soczyście, ale za to niecelnie. W efekcie czego do przerwy nie stworzono żadnej stuprocentowej okazji.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Spore ożywienie do gry Monaco wniósł wprowadzony z ławki Adama Diakhaby. Po drugiej stronie rolę Aguilara przejął Solomon Sambia i to z jego strony mistrzowi Francji groziło największe niebezpieczeństwo.

AS Monaco mogło ten mecz wygrać po stałym fragmencie w 77. minucie. Idealna centra z rzutu rożnego trafiła na głowę Kevina N'Dorama. Mocny strzał z kilku metrów trafił jednak w bramkarza. Benjamin Lecomte nawet nie zdążył podnieść ręki, ale stał w odpowiednim miejscu.

Cały mecz w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik. Polak kilkakrotnie ratował swój zespół przerywając groźne podania rywali. W końcówce w "szesnastce" gospodarzy po jednej z centr był wyraźnie przytrzymywany przez przeciwnika. Padł na ziemię, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Podopieczni Leonardo Jardima mimo straty punktów zachowali drugie miejsce w tabeli. Jeśli jednak swój mecz wygra Olympique Lyon spadną na trzecie. Szansę na powiększenie przewagi będzie miał też lider. W niedzielę Paris Saint-Germain zagra na wyjeździe w Nantes.

Montpellier HSC - AS Monaco 0:0

Montpellier HSC: Benjamin Lecomte - Ruben Aguilar, Vitorino Hilton, Pedro Mendes, Nordi Mukiele, Jerome Roussillon, Ellyes Skhiri, Facundo Piriz (82' Paul Lasne), Solomon Sambia, Jonathan Ikone (65' Isaac Mbenza), Giovanni Sio (65' Keagan Dolly).

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson (46' Andrea Raggi), Jorge, Fabinho, Kevin N'Doram, Rachid Ghezzal, Thomas Lemar, Rony Lopes (64' Stevan Jovetić), Keita Balde (71' Adama Diakhaby).

Żółte kartki: Skhiri, Mendes, Aguilar, Hilton, Dolly (Montpellier) oraz Jorge (Monaco).

Sędzia: Antony Gautier.

Pozostałe wyniki 20. kolejki:

RC Strasbourg Alsace - EA Guingamp 0:2 (0:2)
0:1 - Yannis Salibur 8'
0:2 - Nicolas Benezet 16'

Stade Rennais - Olympique Marsylia 0:3 (0:2)
0:1 - Valere Germain 35'
0:2 - Morgan Sanson 45'
0:3 - Florian Thauvin 82'
W 27. minucie Florian Thauvin (Marsylia) nie wykorzystał rzutu karnego.

SM Caen - Lille OSC 0:1 (0:1)
0:1 - Nicolas Pepe 43'
Czerwone kartki: Remy Vercoutre 44' (Caen) oraz Fode Ballo Toure 52' (Lille).

Dijon FCO - FC Metz 1:1 (1:0)
1:0 - Julio Tavares 1'
1:1 - Nolan Roux 89'
Czerwona kartka: Papy Djilobodji 90+3' (Dijon).

OGC Nice - Amiens SC 1:0 (0:0)
1:0 - Pierre Lees Melou 66'

ESTAC Troyes - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1) 0:1 - Gaetan Laborde 15' W 12. minucie Saif-Eddine Khaoui (Troyes) nie wykorzystał rzutu karnego.