Premier League: gol ręką w 90. minucie uratował Watford

W ostatniej minucie regulaminowego czasu, Abdoulaye Doucoure uratował dla Watfordu jeden punkt. Pokonał bramkarza Southampton, doprowadzając do remisu. Goście byli wściekli, ponieważ sędzia uznał gola zdobytego ręką.

Maciej Rowiński
Abdoulaye Doucoure zdobywa gola ręką w meczu z Southampton Getty Images / Abdoulaye Doucoure zdobywa gola ręką w meczu z Southampton
Na dole Premier League panuje ogromny ścisk. Połowa angielskiej ekstraklasy walczy o utrzymanie. Nikt nie chce na koniec sezonu znaleźć się wśród trzech ostatnich drużyn, które pożegnają się z elitą. Po 23 kolejkach dziesiąty Watford od strefy spadkowej dzieli tylko sześć punktów.

Sobotni mecz Watfordu z Southampton był kluczowy dla obu drużyn. "Święci" są niżej w tabeli i byli bardzo blisko cennej wygranej na Vicarage Road. Do przerwy goście prowadzili 2:0, jednak w drugiej części rywalizacji podopieczni Marco Silvy rzucili się do odrabiania strat. Najpierw kontaktowego gola zdobył Andre Gray w 58. minucie, ale później wynik się nie zmieniał i wyglądało na to, że goście zrobią duży krok, oddalając się od strefy spadkowej.

Było tak do ostatniej minuty regulaminowego czasu. Wtedy po rozpaczliwej wrzutce w pole karne i zgraniu piłki głową, Abdoulaye Doucoure znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Southampton. Alex McCarthy wyszedł, skracając kąt, a rozpędzony Doucoure próbował trafić piłkę głową. Francuz wystraszył się wychodzącego z bramki golkipera i pchnął piłkę ręką. Zrobił to na tyle subtelnie i szybko, że sędzia główny, ani liniowy nie zauważyli nieprzepisowego zagrania. Gol został uznany, pomimo protestów zawodników gości, a Watford uratował punkt i zabrał dwa Southampton.