Sparingowo: porażka Wisły Kraków w debiucie Joana Carrillo

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków uległa 1:2 drugiej drużynie Villarreal CF. Mecz z hiszpańskim III-ligowcem był debiutem Joana Carrillo w roli trenera Białej Gwiazdy.

Maciej Kmita
Joan Carrillo Newspix / FOT. PIXATHLON/ / Na zdjęciu: Joan Carrillo
Joan Carrillo prowadzi Wisłę od 8 stycznia, a od 14 stycznia przebywa z nią na zgrupowaniu w Villarreal. W pierwszym meczu w roli opiekuna Białej Gwiazdy Hiszpan nie mógł skorzystać z kilku teoretycznie podstawowych zawodników: Arkadiusza Głowackiego, Ivana Gonzaleza, Frana Veleza, Kamila Wojtkowskiego, Jesusa Imaza czy Pawła Brożka. Z kolei w bramce Wisły stanął niespełna 19-letni Kacper Chorążka. Warto też odnotować, że w barwach trzynastokrotnych mistrzów Polski zadebiutował Nikola Mitrović.

Krakowianie objęli prowadzenie po efektownym uderzeniu sprowadzonego właśnie z rezerw Villarrealu Carlitosa, ale nie udało im się utrzymać jednobramkowej przewagi. Jeszcze przed przerwą wyrównał Simon Moreno, a tuż przed końcem drugiej połowy zwycięstwo Hiszpanom zapewnił były gracz Realu Madryt, Adrian Dalmau.

Drugim rywalem Wisły podczas zgrupowania w Hiszpanii będzie Videoton Szekesfehervar. Białą Gwiazda zmierzy się z Węgrami 23 stycznia.

Villarreal CF B - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
0:1 - Carlitos 9'
1:1 - Moreno 22'
2:1 - Dalmau 82'

Skład Wisły: Kacper Chorążka - Jakub Bartkowski (46' Jakub Bartosz), Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok - Martin Kostal (46' Rafał Boguski), Tomasz Cywka (46' Víctor Perez), Tibor Halilović (81' Patryk Plewka), Nikola Mitrović (46' Vullnet Basha), Patryk Małecki (46' Pol Llonch) - Carlitos (46' Denys Bałaniuk).

Czy Wisła Kraków będzie wiosną mocniejsza, niż była jesienią?