Strzelcy Bundesligi: cztery bramki przewagi Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski umocnił się na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi. Polak zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium i nad Pierre-Emerickiem Aubameyangiem ma już cztery trafienia przewagi.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Alex Grimm / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W meczu przeciwko Werderowi Brema Robert Lewandowski wrócił do składu Bayernu Monachium po kontuzji. Polak pokazał się z dobrej strony i to głównie dzięki niemu mistrzowie Niemiec pokonali Werder Brema 4:2. Kapitan reprezentacji Polski strzelił dwa gole.

Najpierw w 63. minucie wykorzystał dośrodkowanie James Rodriguez i wyprowadził Bayern na prowadzenie 2:1. Werder zdołał jednak wyrównać 10 minut później, ale po chwili znów monachijczycy mogli cieszyć się z gola. Tym razem "Lewemu" asystował Thomas Mueller.

Polak ma już cztery gole przewagi nad Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, który ma 13 bramek na koncie. Nie jest jednak wykluczone, że Gabończyk nie będzie mógł walczyć o obronę korony króla strzelców Bundesligi, gdyż jest bliski odejścia z Borussii Dortmund. Trzecią pozycję w klasyfikacji zajmuje Alfred Finnbogason z FC Augsburg, który strzelił dotychczas 11 goli.