Niechlubny rekord Łukasza Teodorczyka. Polak nigdy nie czekał dłużej na gola

W środowym meczu 23. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League z Waasland-Beveren (2:2) Łukasz Teodorczyk przerwał rekordowo długą niemoc strzelecką - reprezentant Polski czekał na bramkę aż 857 minuty, najdłużej w karierze.

Maciej Kmita
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk ostatniego gola strzelił 13 października w meczu 6. kolejki Jupiler Pro League z KV Mechelen (4:3). Od tego czasu Polak wystąpił w 13 meczach Fiołków i w żadnym z nich nie posłał piłki do siatki rywali.

Reprezentant Polski przełamał się dopiero w 40. minucie środowego spotkania z Waaslan-Beveren. Jego niemoc trwała łącznie 853 minuty, czyli ponad 14 godzin! Tym samym "Teo" pobił swój niechlubny rekord pod względem minut bez zdobytej bramki, który ustanowił niespełna rok temu.

Choć miniony sezon był zdecydowanie najlepszym w karierze Teodorczyka, to podczas wygranego wyścigu o koronę króla strzelców zdarzyła mu się zadyszka. Między 12 marca a 18 maja nie potrafił zdobyć bramki przez 844 minuty - teraz zaciął się na dziewięć minut dłużej.

Wcześniej jego najdłuższą serią bez strzelenia gola była ta z sezonu 2012/2013, gdy jako zawodnik Polonii Warszawa i Lecha Poznań nie potrafił zdobyć bramki przez 559 minut.

24.01.2018 Waasland-Beveren (2:2) 40 Jupiler Pro League

Bramka zdobyta w środowym meczu z Waasland-Beveren była dopiero czwartą Teodorczyka w bieżącym sezonie. Polakowi daleko do skuteczności z poprzedniej kampanii, kiedy w tej fazie rozgrywek miał na koncie już 25 goli.

Jesienią 26-latek stracił miejsce w reprezentacji Polski, a przed mundialem nie zostało mu wiele czasu na odzyskanie zaufania Adama Nawałki. Przypomnijmy, że "Teo" nie uczestniczył w Euro 2016 - regularnie powołania do kadry zaczął otrzymać dopiero po francuskim turnieju. Teraz koło nosa może mu przejść udział w MŚ 2018.

Czy Łukasz Teodorczyk znajdzie się w kadrze Polski na MŚ 2018?