Świetny mecz Waldemara Soboty w 2. Bundeslidze. Polak bohaterem FC St. Pauli

Waldemar Sobota poprowadził FC St. Pauli do wyjazdowego zwycięstwa nad Dynamem Drezno (3:1). Były reprezentant Polski zdobył dwa gole i do tego zanotował asystę.

Łukasz Witczyk
Waldemar Sobota Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Waldemar Sobota
To był najlepszy w tym sezonie mecz Waldemara Soboty. W pierwszym tegorocznym spotkaniu 18-krotny reprezentant Polski był bohaterem FC St. Pauli. Już w 8. minucie wyprowadził on zespół z Hamburga na prowadzenie. Dogrywał mu Luca-Milan Zander, a Polak pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W 71. minucie Sobota znów dał o sobie znać. Tym razem zanotował asystę przy trafieniu Richarda Neudeckera, a 10 minut później zdobył swoją drugą bramkę. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie golem Lucasa Roesera.

Dzięki wygranej FC St. Pauli awansowało na ósmą pozycję w tabeli 2. Bundesligi. Zespół ten ma na swoim koncie 27 punktów i do pozycji gwarantującej grę w barażu o miejsce w elicie traci 7 "oczek".

Sobota jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem ekipy z Hamburga. Wystąpił we wszystkich 19 meczach i biorąc pod uwagę czwartkowe spotkanie, strzelił w nich cztery gole, a także zanotował jedną asystę.

Dynamo Drezno - FC St. Pauli 1:3 (0:1)
0:1 - Waldemar Sobota 8'
0:2 - Richard Neudecker 71'
0:3 - Waldemar Sobota 81'
1:3 - Lucas Roeser 88'

Czy Waldemar Sobota wróci kiedykolwiek do reprezentacji Polski?