Puchar Anglii: Tottenham nie potrafił wygrać z IV-ligowcem!

Sensacja! Tottenham Hotspur nie potrafił pokonać IV-ligowca i w meczu 1/16 finału Pucharu Anglii z Newport County wywalczył zaledwie remis 1:1, który i tak uratował dopiero w końcówce.

Szymon Mierzyński
Heung-Min Son (z lewej) oraz Ben Tozer (z prawej) Getty Images / Michael Steele / Staff / Na zdjęciu: Heung-Min Son (z lewej) oraz Ben Tozer (z prawej)
Pierwsza połowa miała tak niespodziewany przebieg, że kibice zgromadzeni na Rodney Parade mogli się zastanawiać, czy to aby nie sen. To gospodarze zaatakowali i grali bez jakichkolwiek kompleksów, przez co pod bramką Michela Vorma raz po raz robiło się bardzo gorąco.

Za lekceważące podejście do meczu Koguty zapłaciły w 38. minucie, gdy Robbie Willmott dokładnie dośrodkował do Padraiga Amonda i ten trafił do siatki uderzeniem głową przy słupku.

Mauricio Pochettino wcale nie wystawił w sobotę głębokich rezerw. W składzie Tottenhamu pojawiło się kilka gwiazd, m.in. Harry Kane i to on ostatecznie uratował swój zespół przed totalną kompromitacją. Reprezentant Anglii długo był nieskuteczny (m.in. w pierwszej połowie trafił w słupek), ale w końcu dopiął swego i w 82. minucie zdobył gola. To była formalność, po rzucie rożnym snajpera londyńczyków perfekcyjnie obsłużył Heung-Min Son i wystarczyło tylko dołożyć nogę metr przed bramką.

Drugiego ciosu Koguty już nie zadały i nie zdołały pokonać 9. drużyny League 2. W efekcie muszą z nią rozegrać kolejne spotkanie. Odbędzie się ono na Wembley.

Newport County - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)
1:0 - Padraig Amond 38'
1:1 - Harry Kane 82'

Czy Tottenham wygra mecz powtórzony i awansuje do 1/8 finału?