Puchar Ligi Francuskiej: Paris Saint-Germain w finale po wygranej w Rennes

W spotkaniu półfinałowym Pucharu Ligi Francuskiej, Paris Saint-Germain pokonało Stade Rennais 3:2 i zameldowało się w finale.

Tomasz Rosiński
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria
W ćwierćfinale rozgrywek Stade okazało się lepsze od Toulouse FC (4:2), zaś PSG ograło Amiens SC 2:0. Zdecydowanymi faworytami wtorkowego pojedynku byli giganci z Paryża, którzy po niełatwej przeprawie awansowali do finału.

Od pierwszego gwizdka sędziego paryżanie mieli problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Gospodarze ambitnie walczyli i do 24. minuty nie popełnili żadnego błędu w defensywie. Jednak wówczas ekipa z Rennes dała się zaskoczyć, gdyż ładnego gola z mniej więcej 17 metrów strzelił Thomas Meunier.

Wicemistrzowie Francji starali się pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę, ale ta sztuka już w pierwszej połowie im się nie udała.

Dziewięć minut po zmianie stron paryski klub prowadził już 2:0. Celnie na bramkę strzeżoną przez Abdoulaye'a Diallo uderzył Angel di Maria, ale skutecznie obronił golkiper gospodarzy, który przy dobitce Marquinhosa nie miał już szans.

Paris Saint-Germain było na fali i trzeci cios zadało w 58. minucie, kiedy futbolówkę do siatki wpakował Giovani Lo Celso.

Chwilę później PSG straciło Kyliana Mbappea Lottina, który za zbyt agresywny faul na Ismailu Sarrze otrzymał czerwoną kartkę. Przy podjęciu tej decyzji arbiter posiłkował się systemem VAR.

Wydawało się, że już nic nie wydarzy się podczas tej konfrontacji. Jednakże w końcówce Stade Rennais strzeliło dwa gole i napędziło stracha rywalowi. Najpierw - w 85. minucie - dośrodkowanie Ludovica Baala z lewej flanki na bramkę zamienił Diafra Sakho. Natomiast już w doliczonym czasie gry piłkę do siatki z 20 metrów wpakował Sanjin Prcić.

W finale Pucharu Ligi Francuskiej Paris Saint-Germain zagra z triumfatorem środowego meczu AS Monaco - Montpellier HSC.

Puchar Ligi Francuskiej, półfinał:

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 2:3 (0:1)
0:1 - Thomas Meunier 24'
0:2 - Marquinhos 54'
0:3 - Giovani Lo Celso 58'
1:3 - Diafra Sakho 85'
2:3 - Sanjin Prcić 90+2'

Stade Rennais: Abdoulaye Diallo - Hamari Traore, Joris Gnagnon, Jeremy Gelin, Ludovic Baal - Benjamin Bourigeaud, Sanjin Prcić, Benjamin Andre, Wahbi Khazri (70' James Lea Siliki), Ismaila Sarr (64' Adrien Hunou) - Yoann Gourcuff (46' Diafra Sakho).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Yuri Berchiche, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Thomas Meunier - Javier Pastore (46' Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot (89' Lassana Diarra), Marco Verratti - Neymar, Kylian Mbappe Lottin, Angel di Maria (82' Christopher Nkunku).

Żółte kartki: Ismaila Sarr,  Sanjin Prcić i Hamari Traore (Stade Rennais) oraz Neymar (Paris Saint Germain).

Czerwona kartka: Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain) w 63. minucie /za faul/.

Sędziował: Mikael Lesage.

Czy Paris Saint-Germain wygra Puchar Ligi Francuskiej 2017/2018?