Premier League: Manchester City upolował kolejną ofiarę. Kontuzja Krychowiaka

Nie było niespodzianki w meczu Manchesteru City z West Bromwich Albion. Lider tabeli gładko wygrał 3:0. W wyjściowym składzie gości pojawił się Grzegorz Krychowiak, ale szybko opuścił boisko.

Dominik Polesiński
Grzegorz Krychowiak (po prawej) w walce o piłkę z Sergio Aguero (po prawej) Getty Images / Laurence Griffiths / Grzegorz Krychowiak (po prawej) w walce o piłkę z Sergio Aguero (po prawej)
Wydawało się, że Grzegorz Krychowiak jest jak skała. Kiedy zderzył się głowami z Kevinem De Bruyne spokojnie wstał i wrócił na swoją pozycję, tymczasem Belg zwijał się z bólu. Nie odpuścił rosłemu Fernandinho. Rozpędzeni Polak i Brazylijczyk walczyli o stykową piłkę i z pełnym impetem wpadli na siebie. Piłkarza Manchesteru City opatrywali medycy, a Krychowiak stał i czekał na wznowienie gry. Z Fernandinho Krychowiak ściął się już na samym początku gry, gdy rywal nadepnął naszego rodaka na udo. Trudno powiedzieć, które zajście było powodem urazu, ale w 33. minucie Reprezentanta Polski na boisku już nie było. Zastąpił go Gareth Barry. Schodząc z boiska Krychowiak nie utykał i trudno przypuszczać, aby Alan Pardew zmienił go z powodu słabej gry. Krychowiak sumiennie pracował w destrukcji i nie "odstawiał nogi".

Zgodnie z przedmeczowymi prognozami Manchester City od samego początku osiągnął zdecydowaną przewagę, a West Bromwich Albion ograniczył się wyłącznie do obrony. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Po prostopadłym podaniu De Bruyne'a chytrym strzałem pomiędzy nogami bramkarza wynik otworzył Fernandinho.

Po przerwie gospodarze kontynuowali "świdrowanie" obrony przyjezdnych. Do siatki udało się trafić dwukrotnie. Przy golach asystował Raheem Sterling, a na listę strzelców wpisywali się De Bruyne i Sergio Aguero.

Goście przez cały mecz ani razu nie zagrozili bramce Edersona. Wypożyczony z Liverpoolu Daniel Sturridge pojawił się na ostatni kwadrans, ale wobec biernej postawy swojej drużyny w ofensywie niewiele wniósł do gry. Debiut w Manchesterze City zaliczył Aymeric Laporte. Obrońca sprowadzony za wielkie pieniądze (65 mln euro) z Athletic Bilbao zagrał pełne 90 minut.

Manchester City - West Bromwich Albion 3:0 (1:0)
1:0 - Fernandinho 19'
2:0 - Kevin De Bruyne 69'
3:0 - Sergio Aguero 89'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Aymeric Laporte, Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko, Fernandinho, Kevin De Bruyne (77' Brahim Diaz), David Silva (40' Ilkay Gundogan), Bernardo Silva, Raheem Sterling, Sergio Aguero.

West Bromwich Albion: Ben Foster - Allan Nyom, Craig Dawson, Ahmed Hegazy, Gareth McAuley, Grzegorz Krychowiak (33' Gareth Barry), Sam Field (55' Matt Phillips), Claudio Yacob, James McClean, Jose Salomon Rondon (78' Daniel Sturridge), Jay Rodriguez.

Żółte kartki:  D. Silva (Manchester) oraz McClean, Rondon, Phillips (West Bromwich).

Sędzia: Robert Madley.