Puchar Króla: pełna dominacja i skromna wygrana Barcelony. Awans wciąż niepewny

FC Barcelona wygrała w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla z Valencią 1:0. Gospodarze mieli olbrzymią przewagę, ale stworzyli niewiele groźnych okazji. Kwestia awansu do finału wciąż pozostaje otwarta.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze FC Barcelona Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
FC Barcelona od pierwszych minut ruszyła do zdecydowanych ataków. Piłkarze Ernesto Valverde praktycznie nie opuszczali połowy Valencii, a po stracie piłki błyskawicznie ją odbierali. Przez dłuższy czas gospodarze mieli ponad 80-procentowe posiadanie futbolówki. Problem w tym, że pierwszy celny strzał oddali dopiero po godzinie gry!

Chwilę później było już jednak 1:0. Lionel Messi z rywalami na plecach obrócił się w polu karnym i z końcowej linii dograł do zupełnie niepilnowanego Luisa Suareza. Urugwajczyk wykorzystał kapitalną asystę Argentyńczyka i po strzale z główki trafił do siatki.

Messi był zdecydowanie najaktywniejszym graczem Barcelony. Przeprowadził jeszcze kilka groźnych rajdów, ale mecz skończył z 9 strzałami i... asystą. Valencia skupiała się jedynie na defensywie. Skromna porażka mogła nawet ucieszyć popularne "Nietoperze", które w przyszły czwartek, w ramach rewanżu, przyjmą Barcelonę na Estadio Mestalla.