Bundesliga: Michy Batshuayi z dwoma golami w debiucie! Borussia wygrała z 1.FC Koeln

W spotkaniu rozpoczynającym 21. kolejkę niemieckiej Bundesligi Borussia pokonała 3:2 1.FC Koeln. Dwa gole w debiucie dla klubu z Dortmundu zdobył Michy Batshuayi. Łukasz Piszczek na boisku przebywał od pierwszej do ostatniej minuty.

Artur Długosz
Michy Batshuayi Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Michy Batshuayi
To był emocjonujący mecz, w którym padło aż pięć goli. Przez całe spotkanie na boisku przebywał Łukasz Piszczek. Obrońca Borussii i reprezentacji Polski spisał się poprawnie.

Piątkowy rywal drużyny z Dortmundu przed tą kolejką zajmował ostatnie miejsce w tabeli. To jednak zawodnicy 1.FC Koeln w 13. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Po zagraniu ze skrzydła z około 11 metrów strzelał Milos Jojić, lecz świetnie obronił Roman Burki. Chwilę później mógł natomiast paść gol dla Borussii. Gospodarzy po uderzeniu Shinji Kagawy uratowała jednak poprzeczka.

Na bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do 35. minuty. Wtedy to z fanami Borussii świetnie przywitał się Michy Batshuayi. Debiutujący w drużynie z Dortmundu piłkarz wykorzystał świetnie zagranie Toljana i z sześciu metrów pewnie skierował piłkę do bramki.

Wypożyczony z Chelsea FC napastnik tuż przed przerwą blisko był drugiego gola w tym meczu. Borussia świetnie rozegrała piłkę, znów dobrze pokazał się Jeremy Toljan, a Michy Batshuayi skierował ją do bramki. Gol jednak nie został uznany, był spalony. Belg kolejną okazję miał w 56. minucie, lecz nie zdołał jej wykorzystać. To był jednak początek sporych emocji, które miały miejsce w kolejnych minutach.

Najpierw w 60. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po strzale z około 18 metrów Roman Burki odbił piłkę, dopadł do niej Simon Zoller i głową skierował do bramki. 120 sekund później Borussia znów wyszła na prowadzenie, a gola strzelił nie kto inny jak Batshuayi, który tym razem wykorzystał podanie Christiana Pulisicia.

Zawodnicy 1.FC Koeln nie zamierzali się jednak poddawać i w 69. minucie doprowadzili do wyniku 2:2. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Jorge Mere.

To nie była jednak ostatnia bramka w tym ciekawym i emocjonującym spotkaniu! W 84. minucie Batshuayi zagrał do Andre Schuerrle, a ten z około 15 metrów strzelił gola! Znakomicie w debiucie spisał się więc Batshuayi, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

1.FC Koeln - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)
0:1 - Michy Batshuayi 35'
1:1 - Simon Zoller 60'
1:2 - Michy Batshuayi 62'
2:2 - Jorge Mere 69'
2:3 - Andre Schuerrle 84'

1.FC Koeln: Timo Horn - Frederik Soerensen, Jorge Mere, Dominique Heintz, Jonas Hector, Christian Clemens (46' Simon Zoller), Marco Hoeger (87' Claudio Pizarro), Salih Ozcan, Milos Jojić, Simon Terodde, Sehrou Guirassy (63' Jhon Cordoba).

Borussia Dortmund: Roman Burki, Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Omer Toprak, Jeremy Toljan, Mahmoud Dahoud (63' Raphael Guerreiro), Julian Weigl, Shinji Kagawa, Christian Pulisić (72' Jadon Sancho), Michy Batshuayi, Andre Schuerrle (88' Manuel Akanji).

Żółte kartki: Milos Jojić, Jonas Hector (1.FC Koeln) oraz Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).