HSV pokonało Werder

Hamburger SV pokonało Werder Brema, chociaż z przebiegu meczu na to nie zasłużyło. Co prawda początkowo to miejscowi posiadali inicjatywę, ale w drugiej odsłonie zdecydowanie więcej z gry mieli goście, którzy starali się doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przeważało HSV, które nie pozwalało na wiele ekipie z Bremy. Ataki gospodarzy chociaż początkowo nie przynosiły efektu, ale w 28. minucie udało im się objąć prowadzenie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Piotr Trochowski. Później Hamburger miał kolejne szanse, ale dobrze dysponowany był Tim Wiese.

W drugiej części gry początkowo przeważali Ivica Olić i spółka, ale nie potrafili podwyższyć na 2:0. Ostatnie pół godziny to zdecydowana przewaga Werderu, który raz za razem sprawdzał dyspozycję Franka Rosta, ale golkiper nie dawał się zaskoczyć i raz za razem powstrzymywał gości. Miejscowi kilka razy groźnie kontratakowali, ale już nie udało im się podwyższyć na 2:0.

Przed rewanżem bliżej awansu jest HSV, ale jeśli podopieczni Tomasa Schaafa zagrają tak, jak w ostatnich trzydziestu minutach, wówczas może im się udać odwrócićlosy dwumeczu.

Werder Brema - Hamburger SV 0:1 (0:1)
0:1 - Piotr Trochowski 28'

Werder Brema: Tim Wiese - Clemens Fritz (85' Sebastian Proedl), Per Mertesacker, Naldo, Sebastian Boenisch - Alexandros Tziolis, Torsten Frings, Mesut Ozil - Claudio Pizarro, Diego, Hugo Almeida (61' Markus Rosenberg).

Hamburger SV: Frank Rost - Guy Demel, Michael Gravgaard, Joris Mathijsen, Dennis Aogo (79' Colin Benjamin) - David Jarolim, Alex Silva (75' Jerome Boateng) - Jonathan Pitroipa, Piotr Trochowski - Jose Paolo Guerrero, Ivica Olić (90+1' Tunay Torun).

Żółte kartki: Tziolis (Werder Brema) oraz Aogo, Silva, Guerrero (Hamburger SV).

Sędzia: Howard Webb (Anglia).