Liga Europy: porażka Napoli. Włosi jedną nogą za burtą

SSC Napoli przegrało u siebie z RB Lipsk 1:3. Prowadzenie objęli gospodarze w 52. minucie po strzale Ounasa. Wyrównał dziewięć minut później Werner, w 74. minucie trafił Bruma, a w 93. ponownie Werner.

Michał Piegza
Piotr Zieliński i Marcel Sabitzer Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński i Marcel Sabitzer
Od początku żadna z drużyn nie zamierzała kalkulować. W pierwszych trzech minutach dwukrotnie groźnie było w polu karnym Napoli. Dwie szanse miał Timo Werner. Swoich okazji szukali także gospodarze. W 13. minucie błąd obrony i bramkarza, ale żaden z zawodników z Neapolu nie zdecydował się na uderzenie. Wśród nich był Piotr Zieliński.

Polak strzał oddał w 31. minucie, jednak źle trafił w piłkę i wywalczył tylko rzut rożny. Groźniej przymierzył jedenaście minut wcześniej Jose Callejon. Peter Gulacsi sparował piłkę na korner.

Pomimo kilku dobrych okazji gospodarzy, to goście sprawiali lepsze wrażenie. Podobnie było na początku drugiej części. To jednak Napoli trafiło rywala. W 52. minucie Marko Rog zagrał w pole karne do Adama Ounasa, ten niespodziewanie uderzył, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Pięć minut później powinien być remis. Z czterech metrów uderzał aktywny Werner, ale Pepe Reina zostawił nogę i cudem odbił piłkę. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia w 61. minucie. Wówczas z prawej strony płasko dogrywał Kevin Kampl, Yussuf Poulsen przepuścił piłkę, a Werner strzałem ze "szpica" doprowadził do wyrównania.

RB Lipsk nie zamierzał się cieszyć remisem. Goście dążyli do objęcia prowadzenia i w 74. minucie trafili na 2:1 po... kontrze. Dwóch zawodników przez niemal pół boiska biegło naprzeciwko bramkarza. Poulsen dograł Brumy, a ten pewnie trafił do pustej bramki z kilku metrów.

Przegrywając Napoli niemrawo dążyło do wyrównania i nie potrafiło zbyt wiele zdziałać pod bramką RB Lipsk. Goście przy większej koncentracji powinni kilka razy podwyższyć prowadzenie. Doszło do tego dopiero w doliczonym czasie. Kontra 3 na 2 zakończona podaniem Emila Forsberga do Wernera, który ładnym strzałem ustalił wynik meczu.

SSC Napoli - RB Lipsk 1:3 (0:0)
1:0 - Ounas 52'
1:1 - Werner 61'
1:2 - Bruma 74'
1:3 - Werner 90+3'

SSC Napoli: Pepe Reina - Christian Maggio, Lorenzo Tonelli, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj (54' Mario Rui) - Marko Rog, Amadou Diawara, Marek Hamsik (54' Lorenzo Insigne) - Adam Ounas (61' Allan), Jose Callejon, Piotr Zieliński.

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Konrad Laimer, Willi Orban, Dayotchanculle Upamecano, Lukas Klostermann - Marcel Sabitzer, Kevin Kampl, Naby Keita (86' Diego Demme), Bruma (79' Emil Forsberg) - Yussuf Poulsen (82' Jean-Kevin Augustin), Timo Werner.

Żółte kartki: Koulibaly, Rui (Napoli).