Bundesliga: sensacyjny triumf 1.FC Koeln w Lipsku, Schalke 04 pokonało Bayer

Sensacja w Lipsku. Walczący o awans do europejskich pucharów RB przegrał z outsiderem z Kolonii 1:2. Z kolei w Leverkusen miejscowy Bayer uległ Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2.

Łukasz Witczyk
Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Christof Koepsel / Schalke 04 Gelsenkirchen
Ubiegłoroczny wicemistrz Niemiec nie wykorzystał szansy na to, by wskoczyć na pozycję wicelidera Bundesligi. RB Lipsk sensacyjnie przegrał przed własną publicznością z 1.FC Koeln 1:2. Tym samym Kozły są coraz bliżej opuszczenia ostatniej pozycji w tabeli Bundesligi. Mają już tyle samo punktów (17), co przedostatni Hamburger SV.

Mecz w Lipsku świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Jean-Kevin Augustin, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. W pierwszej połowie zespół sponsorowany przez koncern Red Bull miał kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale gospodarzom zabrakło skuteczności.

W końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadzić mogli goście, lecz na spalonym był Frederik Soerensen. Kozły swojego dopięły w drugiej części gry i odwróciły losy spotkania. W 70. minucie gola zdobył Vincent Koziello, a kilka minut później do sensacyjnego triumfu gości poprowadził Leonardo Bittencourt.

Z kolei w Leverkusen zmierzyły się zespoły rywalizujące o mistrzostwo Niemiec. W 11. minucie gola dla Schalke zdobył Guido Burgstaller, który po kontrataku pokonał bramkarza rywali. Bayer mógł szybko wyrównać, lecz zabrakło kilkunastu centymetrów, by Leon Bailey wpakował piłkę do siatki. Bayer atakował, ale nie mógł przedrzeć się przez defensywę rywali. W dodatku Schalke w końcówce podwyższyło prowadzenie, kiedy to rzut karny wykorzystał Nabil Bentaleb.

Wyniki:

Bayer Leverkusen - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:1)
0:1 - Guido Burgstaller 11'
0:2 - Nabil Bentaleb (k.) 89'

RB Lipsk - 1.FC Koeln 1:2 (1:0) 1:0 - Jean-Kevin Augustin 5' 1:1 - Vincent Koziello 70' 1:2 - Leonardo Bittencourt 77'

Czy 1.FC Koeln utrzyma się w Bundeslidze?