MŚ 2018. Kadra do raportu: reprezentanci walczą o bilet do Rosji

Maciej Kmita

Powrót Króla

Robert Lewandowski tym razem gola dla Bayernu Monachium nie strzelił, ale błysnęli za to Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek. Pierwszy w spotkaniu z Royal Mouscron (5:3) skompletował swój drugi w zawodowej karierze hat-trick. "Teo" zdobył trzy bramki w odstępie 16 minut, podczas gdy wcześniej miał na koncie tylko cztery trafienia, na które pracował w aż 28 meczach. 26-latek zagrał w niedzielę tak, jak na króla strzelców Jupiler Pro League przystało.

Wilczek też wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoją siódmą bramkę w sezonie. 30-latek wziął udział w strzelaninie, jaką jego zespół urządził sobie w starciu z FC Helsingoer (6:1). To trzeci gol w czwartym wiosennym występie Wilczka.

Mariusz Stępiński nie pojawił się na boisku choćby na minutę - 22-latek przesiedział na ławce rezerwowych Chievo Werona piąty mecz z rzędu. Jakub Świerczok swój mecz rozegra w poniedziałek, a tego samego dnia Napoli Arkadiusza Milika zmierzy się z Cagliari, ale Polaka nie ma w kadrze na spotkanie.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium Hertha Berlin 0:0 90 0 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Cagliari Calcio mecz w poniedziałek poza kadrą - - Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Royal Mouscron 5:3 90 3 0 Jupiler Pro League
Mariusz Stępiński Chievo Werona ACF Fiorentina 0:1 na ławce rezerwowych - - Serie A
Jakub Świerczok Ludogorec Razgrad Botew Płowdiw mecz w poniedziałek - - - Parva Liga
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga FC Helsingoer 6:1 90 1 0 Alka Superligaen

Czy reprezentacja Polski będzie na MŚ 2018 mocniejsza niż podczas Euro 2016?