Chwycili za miotły i odśnieżyli linie boiska. Piłkarze z 3. ligi zaimponowali mediom

Zawodnicy Peterborough United byli do tego stopnia zdeterminowani podczas meczu ligowego z Walsall (2:1), że sami zabrali się do odśnieżania boiska, by sędzia tylko nie odwołał zawodów.

Piotr Bobakowski
Mecz 3 ligi angielskiej Peterborough - Walsall (2:1) Instagram / theposhofficial / Mecz 3. ligi angielskiej Peterborough - Walsall (2:1)
W ostatnich dniach zima torpeduje rozgrywki piłkarskie w Europie. W weekend odwołano kilka spotkań na Wyspach Brytyjskich. Pogodzie nie dali się piłkarze Peterborough United, którzy w trakcie spotkania z Walsall FC (3. klasa rozgrywkowa) nie zastanawiali się długo, kiedy trzeba było usunąć śnieg z boiska.

Były gracz Newcastle United, Steven Taylor razem z kolegami, chwycili za miotły oraz łopaty i zabrali się do pracy. Dzięki ich poświęceniu - po kilkunastu minutach - udało się odśnieżyć linie boiska i sędzia mógł wznowić zawody. Inna sprawa, że gospodarze mieli w tym interes, ponieważ prowadzili 2:1, kiedy mecz został przerwany (do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie).

- To trochę jak podczas zimowych igrzysk olimpijskich, czyż nie? - czytamy w komentarzu zamieszczonym na Twitterze brytyjskiej telewizji Sky Sports News. Na filmie widać 32-letniego Taylora, który wykonuje ruchy miotłą, przypominające szczotkowanie lodu podczas rywalizacji w... curlingu.

- ZIO w Pjongczangu już za nami, ale Junior Morrias zgłosił gotowość do występów w reprezentacji curlingowej - tak klub skomentował na Instagramie obrazki z ABAX Stadium.