Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mocne stanowisko prezydenta Gliwic. Piast musi się tłumaczyć

Zygmunt Frankiewicz w czterech punktach zamieścił, co muszą zrobić władze Piasta Gliwice. Jednym z warunków jest natychmiastowe zaprzestanie współpracy ze stowarzyszeniem kibiców.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
interwencja policji podczas meczu Piast - Górnik Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: interwencja policji podczas meczu Piast - Górnik

Nadal nie milkną echa po sobotnich wydarzeniach na stadionie w Gliwicach. Derbowe spotkanie Piasta z Górnikiem Zabrze zostało przerwane z powodu zamieszek na trybunach. Komisja Ligi już wyciągnęła pierwsze konsekwencje i sektory, w których doszło do skandalicznych scen, zostały zamknięte. Na tym jednak się nie skończy i wciąż nad gliwiczanami wisi m.in. walkower.

Klub już oficjalnie potępił zachowanie kiboli. Teraz do akcji wkroczył prezydent Gliwic. Zygmunt Frankiewicz oczekuje od klubu konkretnych działań.

- szczegółowych pisemnych wyjaśnień okoliczności zaistniałych wydarzeń, w tym również informacji o zabezpieczeniu sektora gości, które pozwoliło na wniesienie na stadion w Gliwicach skradzionych flag oraz materiałów pirotechnicznych do sektorów S, R, P i O,

- wydania dożywotnich zakazów wstępu na Stadion Miejski w Gliwicach wszystkim zidentyfikowanym sprawcom,

- podjęcia kroków prawnych na drodze cywilnej przeciwko sprawcom zniszczeń oraz ewentualnych kar finansowych, jakie poniesie klub, niezależnych od postępowań karnych, które zostaną wszczęte przez odpowiednie służby; wyegzekwowania pełnej kwoty poniesionych strat od ich sprawców,

- zawieszenia wszelkich kontaktów, współpracy i wsparcia dla stowarzyszenia kibiców Piasta; ponowne ich nawiązanie uzależniam od pomocy stowarzyszenia w identyfikacji sprawców zajść oraz od publicznego potępienia karygodnych zachowań na Stadionie Miejskim 3 marca br.

Frankiewicz na razie nie zdradził, jakie będą konsekwencje, gdy Piast Gliwice nie zastosuje się do wszystkich czterech punktów. W oświadczeniu jednak podkreśla, że to miasto jest większościowym udziałowce, a także właścicielem stadionu. Pełną treść ogłoszenia zamieściliśmy powyżej.

ZOBACZ WIDEO Złoty gol Dybali. Juventus Turyn ograł Lazio Rzym [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy prezydent Gliwic powinien ograniczyć finansowanie Piasta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (8):

 • Czaszki Zgłoś komentarz
  Jak przykręci kurek o 50% to władze klubu zajmą się poważniej kibolami!
  • Grajux Zgłoś komentarz
   Jak dla mnie powinna być kara pieniężna ale z dodatkiem, że przy powtórzeniu się sytuacji w przeciągu roku spowoduje degradację do 2 ligi. I tak każdy klub nieważne czy legia czy lech
   Czytaj całość
   itp każdy dostaje raz ostrzeżenie i jeżeli sytuacja się powtarza to żegnamy się z klubem i spada do niższej ligi. A Klub wtedy powinien za straty finansowe obciążyć kibiców którzy spowodowali dane zdarzenie. Szkoda, że nie ma zakazów stadionowych. Jak dla mnie powinny być dożywotnie a do tego jeszcze powinni zapłacić tyle ile dostaje klub kary i za wszystkie koszty. Ale te osoby to nie są kibice :) jeżeli tak kibic wspiera klub to chyba żaden klub takiej osoby nawet nie chce. Przecież oni nie wspierają klubu. Co to za pomoc jak mają kary walkowery. Może tak klub powinien pomóc danemu "kibicowi" i spowodować zwolnienie z pracy bo przecież tak widzi pomoc.
   • stachu76 Zgłoś komentarz
    Kary finansowe i dożywotnie zakazy stadionowe,wymienić ochrone która wpuściła z materiałami pirotechnicznymi,to ich zaboli najbardziej.
    • zadziwiony Zgłoś komentarz
     Bardzo słusznie. Do serca i do umysłu kiboli trudno przemawiać, jako organów teoretycznych. Do kieszeni już można a nawet trzeba. Żądać wysokiego odszkodowania, nie tylko rekompensaty.
     Czytaj całość
     Piast poniósł konkretne szkody wizerunkowe.
     • AcesPL Zgłoś komentarz
      Takiej reakcji potrzeba w Polsce. Brawa dla tego Pana!
      • ZDROJEK Zgłoś komentarz
       Nie znam Pana prezydenta ale już go lubię. Nie dla bydła na stadionach
       • Atomic Zgłoś komentarz
        Dokładnie. Najwyższa pora wziąć za pysk to bydło z ilorazem inteligencji ameby... Tylko teraz trzeba być w tym konsekwentnym, a nie jak to było np. w Wiśle Krk.
        • Maciej Paluch Zgłoś komentarz
         Konkretny gość z tego Zygmunta Frankiewicza . Popieram jego.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×