Premier League: nieskuteczna Chelsea pokonała Crystal Palace

W ostatnim z sobotnich meczów 30. kolejki ligi angielskiej Chelsea pokonała Crystal Palace 2:1. Spotkanie obfitowało w okazje bramkowe, ale piłkarze z uporem maniaka je marnowali.

Dominik Polesiński
piłkarze Chelsea FC, a w tle ich kibice Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC, a w tle ich kibice

Crystal Palace było dla Chelsea równorzędnym rywalem tylko przez pierwszy kwadrans. Później z każdą minutą Orły cofały się coraz głębiej i jasne stało się, że gole są kwestią czasu.

Przed przerwą padły dwa. W 25. minucie Willian pobiegł wzdłuż linii pola karnego i mierzonym strzałem otworzył wynik. Piłka lekko zmieniła kierunek po rykoszecie od Tomkinsa, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Minęło dokładnie siedem minut i było 2:0. Defensywa gości została zmasakrowana. Płaskie podanie z lewego skrzydła celowo przepuścił Giroud, a Hazard wyłożył piłkę Zappacoscie. Mocny strzał w długi róg był poza zasięgiem bramkarza, ale sytuację próbował jeszcze ratować Martin Kelly. Skończyło się to "swojakiem".

Druga połowa obfitowała w okazje. Gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Już chwilę po wznowieniu gry Alexander Sorloth w sytuacji sam na sam trafił w słupek. To samo uczynił kilkanaście minut później Olivier Giroud. Okazji było co niemiara. Sam Francuz śmiało mógł skompletować hat-tricka, ale schodził z boiska z zerowym dorobkiem. Do siatki ze spalonego trafił Hazard, a gol Sorlotha nie został uznany bo arbiter dopatrzył się faulu.

Po przerwie padła tylko jedna bramka. Zdobył ją tuż przed końcem Patrick van Aanholt. Było jednak zbyt późno na odwrócenie losów meczu i Chelsea dopisała trzy punkty.

Chelsea FC - Crystal Palace 2:1 (2:0)
1:0 - Willian 25'
2:0 - Martin Kelly (sam.) 32'
2:1 - Patrick van Aanholt 90'

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill, Davide Zappacosta, Cesc Fabregas (88' Pedro Rodriguez), N'Golo Kante, Marcos Alonso, Willian, Eden Hazard (88' Tiemoue Bakayoko), Olivier Giroud (72' Alvaro Morata).

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Aaron Wan-Bissaka, Martin Kelly, James Tomkins, Patrick van Aanholt, Andros Townsend (82' Chung-Yong Lee), Luka Milivojević, James McArthur, Jeffrey Schlupp (75' Jairo Riedewald), Alexander Sorloth, Christian Benteke (46' Wilfried Zaha).

Żółte kartki: Morata (Chelsea) oraz van Aanholt, Tomkins (Crystal Palace).

Sędzia: Anthony Taylor.

Czy Chelsea zakończy ligę w pierwszej trójce?