Premier League: Arsenal przełamał się w wielkim stylu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC

Arsenal FC wreszcie zwycięski. Kanonierzy nie dali szans Watfordowi i po golach Mustafiego, Aubameyanga i Mchitarjana pewnie wygrali 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Arsenal jest ostatnio pod ostrzałem krytyki. Zawodzą piłkarze, którzy mieli być liderami. Nieskuteczny jest Pierre-Emerick Aubameyang, a Petr Cech popełnia proste błędy. Trzy ligowe porażki z rzędu zatrzęsły posadą trenera Arsena Wengera, o którego zwolnieniu nigdy wcześniej nie było tak głośno. W meczu z Watfordem Kanonierzy byli pod ścianą - wygrana była koniecznością.

Przyjemnie patrzyło się na grę Arsenalu. Atak dużą ilością zawodników, szybkie podania, często na jeden kontakt i łatwość w wypracowywaniu okazji bramkowych. Już w 8. minucie Mesut Oezil idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Shkodran Mustafi skutecznie dostawił głowę. Był to jedyny gol w pierwszej połowie, choć okazji stworzono co niemiara. Najlepsze zmarnowali Richarlison dla Watfordu i Aubameyang dla Arsenalu. Goście momentami zamykali rywala na jego połowie, ale seryjnie dośrodkowania posyłane w pole karne Cecha zgarniali obrońcy gospodarzy.

Druga połowa przyniosła kolejne gole. W 59. minucie wysoko ustawiona obrona Watfordu nie zatrzymała prostopadłego podania Mchitarjana i Aubameyang minął bramkarza i strzelił na 2:0. Chwilę później rzut karny zmarnował Troy Deeney. Napastnik uderzył mocno w lewy róg, ale fantastycznie zachował się Cech, dla którego była to pierwsza obroniona jedenastka w tym sezonie.

Tuż przed opuszczeniem boiska swojego gola zdobył Henrich Mchitarjan, kończąc tego dnia strzelanie gospodarzy. Arsenal wygrał i w wielkim stylu przełamał się po serii porażek. Arsene Wenger przynajmniej do następnej kolejki może spać spokojnie.

Arsenal FC - Watford FC 3:0 (1:0)

1:0 - Shkodran Mustafi 8' 2:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 59' 3:0 - Henrich Mchitarjan 77'

Arsenal FC: Petr Cech - Ainsley Maitland-Niles, Shkodran Mustafi (73' Calum Chambers), Rob Holding, Sead Kolasinac, Mohamed Elneny, Granit Xhaka, Henrich Mchitarjan (78' Jack Wilshere), Mesut Oezil, Alex Iwobi (66' Danny Welbeck), Pierre-Emerick Aubameyang.

Watford FC: Orestis Karnezis - Daryl Janmaat (80' Miguel Britos), Adrian Mariappa, Sebastian Proedl, Jose Holebas, Abdoulaye Doucoure, Etienne Capoue, Kiko Femenia (63' Will Hughes), Roberto Pereyra (67' Stefano Okaka), Richarlison, Troy Deeney.

Żółte kartki: Mustafi, Xhaka (Arsenal) oraz Holebas (Watford).

Sędzia: Martin Atkinson.[b]