Premier League: drużyna Bournemouth wysoko przegrała z Tottenhamem

AFC Bournemouth podejmowało na własnym stadionie zespół Tottenhamu Hotspur, lecz nie miało najmniejszych szans z maszynerią Mauricio Pocchettino i uległo popularnym Kogutom aż 1:4.

Michał Chaszczyn
Tottenham Hotspur Getty Images / Clive Rose / Tottenham Hotspur
Bournemouth rozpoczęło znakomicie. Najpierw Junior Stanislas nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem, a po chwili świetnie wykorzystał dośrodkowanie Adama Smitha i wyprowadził popularne Wisienki na prowadzenie. Zespół Eddiego Howe'a był świetnie zorganizowany, zarówno w ofensywie jak i defensywie, a Tottenham Hotspur praktycznie nie był w stanie dłużej utrzymać się przy piłce.

W 29. minucie Harry Kane zdobył w końcu upragnionego gola dla Kogutów, lecz sędzia asystent błyskawicznie zareagował, sygnalizując spalonego. Po starciu z Asmirem Begoviciem najskuteczniejszy napastnik Europy roku 2017 doznał skręcenia kostki i nie wrócił już na boisko.

Mauricio Pochettino ma jednak inne wspaniałe indywidualności w zespole. Serge Aurier kapitalnie dośrodkował futbolówkę z pierwszej piłki do Dele Alliego, a pomocnik angielskiej drużyny narodowej wykorzystał tą świetną okazję i doprowadził do wyrównania. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc rezultat 1:1.

Druga połowa w pełni należała do gości. Tottenham objął prowadzenie w 62. minucie za sprawą akcji Aliego i Heung-Min Sona. Begović spóźnił się z interwencją, a nieczysto trafiona futbolówka wpadła do siatki.

Son potwierdził kapitalną formę w końcówce tego meczu. Christian Eriksen udanie dograł do Koreańczyka, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry czwartego, a tym samym ostatniego gola zdobył Francuz Serge Aurier.

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 1:4 (1:1)
1:0 - Junior Stanislas 7'
1:1 - Delle Alli 35'
1:2 - Heung-Min Son 52'
1:3 - Heung-Min Son 87'
1:4 - Serge Aurier 90+1