Bundesliga: Batshuayi ponownie uratował Borussię

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Hannover 96 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył w 24. minucie Michy Batshuayi. To kolejne trafienie napastnika, który niedawno przeniósł się do Bundesligi.

Michał Piegza
piłkarze Borussii Dortmund Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Już pierwsza akcja Borussii powinna zakończyć się bramką. Z pola karnego uderzał Michy Batshuayi, ale trafił w słupek.

Podrażniona ostatnim niepowodzeniem w Lidze Europy drużyna z Dotmundu atakowała i wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią minut. Hannoverowi udało się przetrwać i pojedynek wyrównał się. Goście stworzyli sobie nawet okazję na objęcie prowadzenia. Strzał Jonathana obronił Roman Burki.

Walcząca o wicemistrzostwo Niemiec Borussia objęła prowadzenie w 24. minucie. Po rzucie rożnym sprytnym strzałem piętą do siatki trafił Batshuayi. Po zdobyciu gola wciąż więcej z gry mieli gospodarze, ale to goście mogli wyrównać. W 40. minucie strzał Jonathana kapitalnie obronił Burki.

W drugiej części gracze Hannoveru starali się doprowadzić do wyrównania. Bronić skromnego prowadzenia nie zamierzała jednak bronić Borussia. Gospodarze szukali drugiej bramki. Akcje drużyn dobrze wyglądały, jednak głównie do okolic pola karnego. W 65. minucie strzał Marvina Bakalorza obronił Burki.

W końcówce Borussia kontrolowała przebieg meczu. Gościom wprawdzie udało się zdobyć gola, ale było to trafienie ze spalonego. W 85. minucie wynik podwyższyć mógł Batshuayi, Philipp Tschauner obronił. Cztery minuty później strzał Maximiliana Philippa zatrzymał się na słupku.

Dobry mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. W 1. połowie Polak miał problemy zdrowotne, ale szybko doszedł do pełni sił.

Borussia Dortmund - Hannover 96 1:0 (1:0)
1:0 - Batshuayi 24'

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Omer Toprak (46' Sokratis Papastathopoulos), Manuel Akanji, Marcel Schmelzer - Christian Pulisić (70' Maximilian Philipp), Gonzalo Castro (64' Julian Wiegl) - Mahmoud Dahoud, Mario Goetze, Andre Schuerrle - Michy Batshuayi.

Hannover 96: Philipp Tschauner - Oliver Sorg (78' Iver Fossum), Waldemar Anton, Salif Sane - Marvin Bakalorz (86' Linton Maina), Julian Korb, Matthias Ostrzolek, Pirmin Schwegler - Felix Klaus, Niclas Fuellkrug (72' Noah-Joel Sarenren-Bazee), Jonathas.

Żółte kartki: Akanji, Papastathopoulos (Borussia).

Sędzia: Patrick Ittrich.

Borussia Dortmund zakończy sezon na ligowym podium?