Puchar Anglii: przerwany sen Wigan Athletic. Awans Southampton

Wigan Athletic po sensacyjnym wyeliminowaniu Manchesteru City odpadło z Pucharu Anglii już w kolejnej rundzie. W ćwierćfinale lepszy okazał się Southampton. Święci wygrali 2:0.

Dominik Polesiński
Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej) Getty Images / Dan Mullan / Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej)

Po wyeliminowaniu takiego rywala jak Manchester City ma się prawo mierzyć wysoko, ale piękny sen Wigan trwał krótko.

Na DW Stadium kibice obejrzeli wyrównany pojedynek. Na gole czekali do 62. minuty. Dogranie z rzutu rożnego trafiło do wbiegającego w pole karne Hojbjerga, a ten skutecznie zmienił kierunek lotu piłki.

Gospodarze zaciekle walczyli o wyrównanie. Najbliżej był wprowadzony w drugiej połowie Nick Powell, ale po jego strzale jeden z rywali wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Wraz z upływem minut Wigan coraz bardziej się odsłaniało. W 73. minucie miejscowym jeszcze się upiekło. Sędzia podyktował rzut karny, ale zmarnował go Manolo Gabbiadini. Southampton liczył na kontrę i doczekał się w doliczonym czasie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, z ostrego kąta, nie pomylił się Alves Cedric.

W kadrze meczowej Southampton zabrakło miejsca dla Jana Bednarka.

Wigan Athletic - Southampton 0:2 (0:0)
0:1 - Pierre-Emile Hojbjerg 62'
0:2 - Alves Cedric 90+1'

Wigan Athletic: Christian Walton - Nathan Byrne (80' Noel Hunt), Chey Dunkley, Dan Burn, Callum Elder, Max Power, Sam Morsy, Gavin Massey (66' Nick Powell), Gary Roberts (66' Ryan Colclough), Michael Jacobs, Will Grigg.

Southampton: Alex McCarthy - Alves Cedric, Jack Stephens, Wesley Hoedt, Ryan Bertrand, Dusan Tadić, Pierre-Emile Hojbjerg, Mario Lemina, Sofiane Boufal (65' Nathan Redmond), Guido Carrillo (81' Shane Long), Manolo Gabbiadini (87' Oriol Romeu).

Żółte kartki: Burn, Dunkley (Wigan).

Sędzia: Michael Oliver.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Jan Bednarek doczeka się w Southampton szansy z prawdziwego zdarzenia?