Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

MŚ 2018. Andrzej Duda nie poleci do Rosji na inaugurację 

Andrzej Duda, prezydent Polski, podjął decyzję, że nie pojawi się na inaugurację mistrzostw świata w Rosji - poinformował na antenie RMF FM Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Andrzej Duda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda

- Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji. Mówimy na razie o inauguracji - powiedział Krzysztof Szczerski w programie.

Nie wiadomo zatem, czy Andrzej Duda pojawi się na meczach Polaków. Krzysztof Szczerski przyznał, że na razie nie ma takiej decyzji.

Inauguracja mundialu odbędzie się 14 czerwca w Moskwie na stadionie na Łużnikach. Rosja podejmie Arabię Saudyjską. Polacy swoje mecze w fazie grupowej rozegrają 19 czerwca (z Senegalem w Moskwie), 24 czerwca (z Kolumbią w Kazaniu) i 28 czerwca (z Japonią w Wołgogradzie).

Ostatnio sporo się pisze o możliwym bojkocie mundialu przez inne reprezentacje - m.in. Anglików. Do całej sytuacji odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. - Nie damy się wkręcić w politykę. Śmiać mi się chce, gdy widzę takie próby. Nie jesteśmy ani po prawej, ani po lewej stronie. Jesteśmy Polakami i robimy piłkę. Nie damy się wmieszać w żadne afery, współpracujemy ze wszystkimi, którzy mają dobre intencje - powiedział na antenie TOK FM.

Jednak szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch doradza zastanowienie się nad bojkotem. - W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności - z naszymi sojusznikami. Ważne jest, żebyśmy my wszyscy w ramach sojuszu atlantyckiego zajęli solidarną, jednakową pozycję - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski dostał czego chciał, w końcu gra mniej. "Było mi z tym ciężko"

Czy prezydent podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
RFM FM, TOK FM
Komentarze (56):
Zobacz więcej komentarzy (43)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×