Towarzysko: Francja odkuła się na Rosji. Świetna gra Pogby i Mbappe

W towarzyskim meczu rozgrywanym w Petersburgu Rosja przegrała z Francją 1:3. Ozdobą spotkania był piękny gol strzelony przez Paula Pogbę.

Dominik Polesiński
Corentin Tolisso (L) z Francji i Fiedor Smolow (R) z Rosji PAP/EPA / EPA/ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Corentin Tolisso (L) z Francji i Fiedor Smolow (R) z Rosji
W miniony piątek obie drużyny sprawiły swoim fanom zawód. Rosjanie w meczu z Brazylią nawiązywali walkę jedynie w pierwszej połowie. W drugiej w krótkim odstępie czasu stracili trzy gole i przegrali 0:3. Francuzi w domowym meczu z Kolumbią byli faworytami. Dobrze zaczęli, ale po przerwie strzelali już tylko rywale. Grupowy rywal Polaków wygrał 3:2.

W Petersburgu piłkarze rozkręcali się powoli. Po sennym pierwszym kwadransie groźnie zaatakowali gospodarze. Ałan Dzagojew znalazł w polu karnym Fiodora Smołowa, ale strzał napastnika FK Krasnodar odbił Hugo Lloris. Francja odpowiedziała kapitalną okazją Mbappe. Napastnik Paris Saint-Germain z kilku metrów trafił w bramkarza.

Mecz był wyrównany, ale to goście schodzili na przerwę w lepszych nastrojach. W 40. minucie świetnym, prostopadłym podaniem błysnął Paul Pogba, a szansę mimo młodego wieku po profesorsku wykorzystał Mbappe.

Francja drugi raz "ugryzła" tuż po przerwie. Ponownie świetnie spisał się Pogba. Pomocnik Manchesteru United najpierw dał się sfaulować 30 metrów przed bramką rywali, a następnie kapitalnie przymierzył przy lewym słupku. Andriej Lunew bardzo się starał, ale nie sięgnął piłki

Po stracie drugiej bramki drużyna Rosji długo wyglądała jak banda jedenastu facetów ze spuszczonymi głowami. Pomogły jednak zmiany. Stanisław Czerczesow zadowolony może być głównie z Igora Smolnikowa, którego dynamiczne bieganie prawym skrzydłem dało się Francuzom we znaki. To po dograniu rezerwowego z bliska na 1:2 trafił Smołow.

Gospodarze podjęli walkę o remis, ale w 83. minucie indywidualną akcją dobił ich Mbappe. Napastnik PSG był obok Pogby najlepszym piłkarzem meczu.

Rosja - Francja 1:3 (0:1)
0:1 - Kylian Mbappe Lottin 40'
0:2 - Paul Pogba 49'
1:2 - Fiodor Smołow 68'
1:3 - Kylian Mbappe Lottin 83'

Rosja: Andriej Lunew - Roman Neustaedter, Władimir Granat, Fiodor Kudriaszow (82' Denis Czeryszew), Aleksandr Gołowin, Jurij Żyrkow (46' Konstantin Rausch), Aleksandr Samiedow (46' Igor Smolnikow), Ałan Dzagojew (54' Anton Miranchuk), Aleksandr Erokhin (76' Anton Szwets), Aleksiej Miranczuk (66' Anton Zabolotnyj), Fiodor Smołow.

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti (80' Presnel Kimpembe), Lucas Hernandez, N'Golo Kante (66' Corentin Tolisso), Paul Pogba, Adrien Rabiot (81' Blaise Matuidi), Ousmane Dembele (72' Olivier Giroud), Anthony Martial (58' Antoine Griezmann), Kylian Mbappe Lottin (87' Thomas Lemar).

Żółte kartki: Zabolotnyj, Anton Miranchuk (Rosja) oraz Mbappe (Francja).