MŚ 2018: mistrzem świata Hiszpania! Lewandowski i Polska nie zaistnieją na mundialu?

Dziennik "Marca" przeprowadził ankietę dotyczącą mundialu w Rosji. Zdaniem czytelników gazety mistrzostwo zdobędzie Hiszpania, a królem strzelców zostanie Leo Messi. W zabawie wzięło udział ponad 91 tys. kibiców.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski cieszy się z bramki PAP / PAP/Andrzej Grygiel / Robert Lewandowski cieszy się z bramki
91 304 głosów oddano w ankiecie na temat wyników mistrzostw świata w Rosji (w dniach 14 czerwca - 15 lipca), którą przeprowadził - po ostatnich meczach towarzyskich - dziennik "Marca". Kibice futbolu wybierali m.in. triumfatora imprezy, najlepszego strzelca turnieju i rewelację finałów.

Hiszpańscy fani piłki nożnej nie doceniają reprezentacji Polski i Roberta Lewandowskiego. W głosowaniu na zwycięzcę mistrzostw Biało-Czerwoni zostali pominięci w nominacjach. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Hiszpania (44,41 proc. oddanych głosów) przed Brazylią (23,70 proc.) i Niemcami (17,50 proc.).

Zespół Adama Nawałki został natomiast sklasyfikowany na 7. miejscu w kategorii "największa rewelacja MŚ 2018". Na Polaków oddano 4,29 proc. głosów. Zestawienie wygrała Chorwacja (22,46 proc.) przed Egiptem (19,44 proc.) i Peru (12,25 proc.).

Lider polskiej kadry, Robert Lewandowski, też nie ma wysokich notowań u hiszpańskich kibiców. Kapitan Biało-Czerwonych zajął dopiero 11. lokatę w głosowaniu na króla strzelców (2,26 proc.). Ranking wygrał Lionel Messi (21,66 proc), drugi był Cristiano Ronaldo (15,73 proc.), a trzeci Neymar (15,33 proc). "Lewy" był brany pod uwagę jeszcze w kategorii "Złota Piłka mundialu", gdzie został sklasyfikowany na 14. pozycji (0,46 proc.). Ankietę zwyciężył Messi (28,38 proc.), wyprzedzając Isco (21,82 proc.) i Neymara (18,44 proc.).

Hiszpania zdobędzie mistrzostwo świata na turnieju w Rosji?