Premier League: Manchester City krok od tytułu

Bez większych problemów Manchester City pokonał w meczu wyjazdowym Everton 3:1. Gole dla gości zdobyli Sane, Sterling oraz Jesus. Dla gospodarzy trafił Bolasie.

Michał Piegza
Raheem Sterling (Manchester City) Newspix / Daniel Chesterton / Na zdjęciu: Raheem Sterling (Manchester City)
Szybko było po emocjach w potyczce pewnie zmierzającego po mistrzostwo Anglii Manchesteru City z Evertonem. Już jedna z pierwszych akcji gości zakończyła się bramką. Składna akcja w trójkącie Aymeric Laporte - David Silva - Leroy Sane i ostatni z wymienionych w 4. minucie trafił z dziesięciu metrów z woleja do bramki.

Osiem minut później padł drugi gol dla City. Po kontrze Kevin De Bruyne precyzyjnie dośrodkował, a Gabriel Jesus głową z kilku metrów pewnie trafił. Trzecia bramka w pierwszej połowie, w której dominowali goście, padła w 37. minucie. Drugą asystę zaliczył Silva, a akcję wykończył mocnym strzałem Raheem Sterling.

Po przerwie zespół City kontrolował grę, ale... dał się zaskoczyć rywalowi.  W 63. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Yannick Bolasie, jego strzał odbił się od obu słupków i piłka wpadła do bramki.

Wydawało się, że Everton ruszy na Manchester City. Tak się działo, ale... zaledwie przez kilka minut. Goście szybko skoncentrowali się i nie pozwalali miejscowym na zbyt wiele.

Przyjezdni wymieniali sporo podań, dziesięć minut przed końcem posiadanie piłki wynosiło 17% do 83%. Everton nie był w stanie zmienić losów meczu i zasłużenie przegrał.

City do mistrzostwa brakuje już niewiele. Jeśli w najbliższej kolejce podopieczni Pepa Guardioli pokonają Manchester United, zostaną mistrzami Anglii!

Everton - Manchester City 1:3 (0:3)