MŚ 2018. Kadra do raportu: wszyscy w cieniu Lewandowskiego, koszmar Dąbrowskiego

Maciej Kmita
Klęska Glika, koniec serii Piszczka

W weekend Kamil Glik mógł wzbogacić swoje CV o Puchar Ligi, ale w finale tych rozgrywek jego Monaco zostało rozbite przez Paris Saint-Germain (0:3). W fatalnym nastroju musiał też być Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund w niemieckim klasyku uległa Bayernowi Monachium aż 0:6. Tym samym Bawarczycy brutalnie przerwali piękną serię reprezentanta Polski i BVB - Borussia nie przegrała wcześniej 32 kolejnych ligowych spotkań, w których zagrał Piszczek.

W meczu pierwszej kolejki fazy finałowej ukraińskiej ekstraklasy pierwszą asystę zanotował Tomasz Kędziora. Po jego zagraniu w meczu z FK Mariupol (3:2 Dynamo Kijów zdobyło bramkę na 3:1, która w ostatecznym rozrachunku dała kijowianom komplet punktów.

Warto też odnotować, że po dwóch miesiącach przerwy miejsce w "11" VfB Stuttgart odzyskał Marcin Kamiński. W meczu z Hamburgerem SV (1:1) trener Tayfun Korkut postawił na niego od pierwszego gwizdka, ale Polak został zmieniony już w przerwie.

W pełnym wymiarze czasowym tradycyjnie zagrali Thiago Cionek, Michał Pazdan i Maciej RybusBartosz Bereszyński nadal zmaga się z urazem, który wykluczył go z udziału w spotkaniach z Nigerią i Koreą Południową, a ze zgrupowania kadry z kontuzją do klubu wrócił Paweł Jaroszyński. Nie zmienia się sytuacja Jana Bednarka i Jarosława Jacha , którzy nie doczekali się jeszcze debiutu w Premier League.

Weekendowy bilans obrońców reprezentacji Polski:

Obrońca Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jan Bednarek Southampton FC West Ham United 0:3 poza kadrą - - Premier League
Bartosz Bereszyński Sampdoria Genua Chievo Werona 1:2 poza kadrą (uraz) - - Serie A
Thiago Cionek SPAL 2013 Genoa CFC 1:1 90 0 0 Serie A
Paweł Dawidowicz US Palermo AC Parma mecz w poniedziałek - - - Serie B
Kamil Glik AS Monaco Paris Saint-Germain 0:3 90 0 0 Puchar Ligi
Jarosław Jach Crystal Palace Liverpool FC 1:2 poza kadrą - - Premier League
Paweł Jaroszyński Chievo Werona Sampdoria Genua 2:1 poza kadrą (uraz) - - Serie A
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Arka Gdynia 0:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Marcin Kamiński VfB Stuttgart Hamburger S 1:1 45 0 0 Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów FK Mariupol 3:2 90 0 1 Premier Liha
Igor Lewczuk Girondins Bordeaux EA Guingamp 1:2 na ławce rezerwowych - - Ligue 1
Michał Pazdan Legia Warszawa Arka Gdynia 0:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund Bayern Monachium 0:6 90 0 0 Bundesliga
Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa Amkar Perm 1:2 90 0 0 Priemjer-Liga
Maciej Sadlok Wisła Kraków Lech Poznań mecz w poniedziałek - - - Lotto Ekstraklasa
Bartosz Salamon SPAL 2013 Genoa CFC 1:1 na ławce rezerwowych - - Serie A

Czy Polskę stać na wywalczenie medalu na MŚ 2018?