"Marca": Zabójczy Lewandowski budzi grozę w Sevilli

Hiszpańska gazeta "Marca" nie ma wątpliwości - Robert Lewandowski budzi strach wśród obrońców Sevilli. We wtorkowy wieczór Bayern Monachium zmierzy się z Andaluzyjczykami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Tomasz Skrzypczyński
Robert Lewandowski PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium pokazał pełnię swoich możliwości na kilka dni przed spotkaniem z Sevillą. W sobotę mistrz Niemiec rozbił na swoim boisku Borussię Dortmund aż 6:0, a trzy gole swojej byłej drużynie strzelił Robert Lewandowski.

Według dziennika "Marca", polski napastnik wywołał strach u obrońców Sevilli, którzy we wtorkowy wieczór będą musieli znaleźć sposób na zatrzymanie go, jeśli myślą o uzyskaniu dobrego wyniku z Bayernem.

- Lewandowski jest zabójczy. Statystyki mówią, że nigdy nie był w lepszej formie w swojej karierze - strzela gola co 86 minut. Jest mistrzem w swojej klasie - gra obiema nogami, gra głową, świetna technika... To luksus mieć takiego napastnika - pisze "Marca".

Dziennik porównuje Polaka z Wissamem Ben Yedderem, najlepszym strzelcem gospodarzy w Lidze Mistrzów. To jego gole pozwoliły wyeliminować w poprzedniej rundzie Champions League Manchester United.

- Najlepszy strzelec Sevilli kontra najlepszy zagraniczny strzelec w historii Bayernu. Już we wtorek, twarzą w twarz na Ramon Sanchez Pizjuan - zapowiada ich pojedynek gazeta.

Bayern jest zdecydowanym faworytem dwumeczu. Wprawdzie w ostatnią sobotę Sevilla długo prowadziła z Barceloną 2:0, jednak straciła dwa gole w zaledwie dwie minuty i spotkanie zakończyło się remisem. Końcówka meczu z pewnością nie wpłynęła korzystnie na morale zespołu z Andaluzji.

Czy Bayern Monachium wygra w tym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów?