Ligue 1: AS Monaco ograło FC Nantes i umocniło się na pozycji wicelidera, cały mecz Kamila Glika

AS Monaco z 21. zwycięstwem w sezonie 2017/2018 Ligue 1. Tym razem mistrzowie Francji okazali się niewiele lepsi od FC Nantes, wygrywając 2:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Tomasz Rosiński
AS Monaco AFP / VALERY HACHE / Na zdjęciu: AS Monaco
W sobotę ekipa z Monako chciała zwyciężyć, żeby umocnić się na pozycji wicelidera francuskiej ekstraklasy, a jednocześnie zrewanżować się rywalowi za porażkę 0:1 w poprzedniej rundzie zmagań. Mistrzowie Francji zdołali zrealizować te cele, odnosząc minimalną wiktorię (2:1).

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie konfrontacji, a wynik meczu otworzył w 32. minucie Adrien Thomasson, który strzelił gola ładnym uderzeniem z około 18 metrów. Asystę przy tym trafieniu zanotował Nicolas Pallois.

Taki obrót spraw podrażnił piłkarzy Monaco, którzy odpowiedzieli 10 minut później za sprawą Radamela Falcao, który wykończył składną akcję po podaniu od Rony'ego Lopesa. Chwilę później sam Lopes posłał piłkę do siatki, zaś jego strzał był przedniej urody.

W drugiej odsłonie rywalizacji trwała zażarta, ostra walka, a sędzia pokazał 6 żółtych kartek, w tym jedną Glikowi. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i podopieczni Leonardo Jardima zdobyli komplet punktów.