Adrian Mierzejewski znów błysnął w Australii. Polak poprowadził Sydney FC do kolejnego zwycięstwa

W meczu 26. kolejki Hyundai A-League Sydney FC Adriana Mierzejewskiego pokonał 3:0 Adeilaide United, a Polak miał swój udział w zdobycie każdej z bramek.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski w barwach Sydney FC Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski w barwach Sydney FC
Mistrzowie Australii długo, bo aż do doliczonego czasu pierwszej połowy nie mogli znaleźć sposobu na rywali, ale defensywę gości złamał w końcu Adrian Mierzejewski. W 49. minucie ograł w kole środkowym dwóch rywali, a następnie przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd, by przed polem karnym zagrać na lewe skrzydło do Bobo, którego dośrodkowanie na gola zamienił Matt Simon.

W 59. minucie to Bobo wykorzystał centrę Mierzejewskiego z rzutu wolnego, a siedem minut później Polak nadał tempo akcji, po której Bobo ustalił wynik spotkania na 3:0.

Sydney FC kończy sezon zasadniczy jako lider australijskiej ekstraklasy z 14 punktami przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Z kolei bilans Mierzejewskiego to 13 goli i osiem asyst w 23 występach. Łączny dorobek Polaka, licząc z Pucharem Australii i Azjatycką Ligą Mistrzów, to natomiast 15 bramek i 12 ostatnich podań w 31 meczach.

Mierzejewski od miesięcy jest w wybornej formie, ale mimo to nie znalazł uznania w oczach Adama Nawałki. Selekcjoner reprezentacji Polski nie zaprosił 31-latka na marcowe zgrupowanie Biało-Czerwonych, a to w praktyce oznacza, że nie bierze go pod uwagę przy ustalaniu kadry na mundial.

Sydney FC - Adeilaide United 3:0 (1:0)
1:0 - Simon 45+4'
2:0 - Bobo 59'
3:0 - Bobo 66'

Czy Adrian Mierzejewski powinien wrócić do reprezentacji Polski?