Pogoń - Bruk-Bet Termalica: Portowcy bliżej utrzymania. Adam Buksa uszczęśliwił Szczecin

Adam Buksa strzelił dwa gole w meczu Pogoni Szczecin z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Portowcy wygrali 2:0 (0:0). Dla walczącego o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie zespołu ze Szczecina to bardzo ważne zwycięstwo.

Artur Długosz
piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Walka o uniknięcie spadku z Lotto Ekstraklasy pomału wkracza w decydującą fazę. W Szczecinie Pogoń podejmowała zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza, nad którym miała tylko dwa punkty przewagi. Zwycięstwo i jednym, i drugim bardzo by się więc przydało.

Gospodarze od początku spotkania śmiało ruszyli do ataku. Zawodnicy z Niecieczy potrafili się jednak odgryźć, jak w 9. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Mateusz Kupczak. Dobrze interweniował jednak bramkarz Pogoni. Jeszcze groźniej było w 15. minucie, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego strzelał Roman Gergel. Łukasz Załuska nie dał się zaskoczyć i popisał się świetną interwencją broniąc to uderzenie.

Podobnie Dariusz Trela, bramkarz drużyny z Niecieczy, pewnie spisywał się w bramce - tak, jak wtedy, gdy w 20. minucie obronił groźnie uderzenie z dystansu. Pogoń swojej przewagi nie potrafiła udokumentować golem i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej z bardzo dobrej strony pokazał się natomiast Adam Buksa.

Napastnik Pogoni Szczecin w 51. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Kamila Drygasa, a chwilę później Cornela Rapy. Buksa dwukrotnie oddał celne strzały głową, po których piłka wpadła do bramki. Trzeba przyznać, że to były bardzo ładne uderzenia. Napastnik boisko opuścił w 85. minucie, żegnany oklaskami przez publiczność w Szczecinie. Po jego golach gospodarze prowadzili bowiem 2:0.

Pogoń miała jeszcze szanse, aby to spotkanie wygrać wyżej, ale dobrze w bramce Bruk-Bet Termalica Nieciecza spisywał się Dariusz Trela. Szczecinianie ostatecznie zwyciężyli więc 2:0, odnieśli zasłużone zwycięstwo i są bliżej utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Słowa pochwały po tym meczu należą się Adamowi Buksie, strzelcowi dwóch goli.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (0:0)
1:0 - Adam Buksa 51'
2:0 - Adam Buksa 55'

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Lasza Dwali, Ricardo Nunes, Adam Frączczak, Jakub Piotrowski (77' Łukasz Zwoliński), Tomasz Hołota, Kamil Drygas, Spas Delew (76' Dawid Błanik), Adam Buksa (85' Morten Rasmussen).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela - Bartosz Szeliga, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak, Łukasz Piątek (65' David Guba), Vlastimir Jovanović, Roman Gergel, Samuel Stefanik (22' Gabriel Iancu), Szymon Pawłowski, Vladislavs Gutkovskis (79' Bartosz Śpiączka).

Żółta kartka: Rafał Grzelak (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Kto na koniec tego sezonu Lotto Ekstraklasy zajmie wyższe miejsce w tabeli?