FC Barcelona zwycięzcą Ligi Młodzieżowej UEFA. W finale rozbiła Chelsea

W rozgrywanym w Nyonie finale UEFA Youth League FC Barcelona pokonała londyńską Chelsea 3:0. W składzie pokonanych znalazł się Polak Marcin Bułka, który obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych.

Michał Fabian
piłkarze FC Barcelona świętują zwycięstwo w Młodzieżowej LM PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona świętują zwycięstwo w Młodzieżowej LM
FC Barcelona po raz drugi w historii - po 2014 r. - zwyciężyła w Lidze Młodzieżowej UEFA. Bohaterem finału był środkowy napastnik Alejandro Marques, który strzelił dwa gole. Najpierw w 33. minucie umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową.

Kolejne gole padały po przerwie. Po raz drugi bramkarza Chelsea FC Marques pokonał w 52. minucie. Wynik ustalił Abel Ruiz, w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Finał miał polski akcent. Rezerwowym bramkarzem Chelsea był Marcin Bułka.

Podopiecznym Francisco Pimienty pogratulował m.in. Marc-Andre ter Stegen, bramkarz pierwszej drużyny Barcelony. On i jego koledzy nie ma w tym roku szans na sukces w Lidze Mistrzów, po sensacyjnym odpadnięciu w ćwierćfinale z AS Roma.

"Zaczynamy ten tydzień tak, jak zakończyliśmy poprzedni - z kolejnym trofeum!! Jesteśmy mistrzami UEFA Youth League. Gratulacje dla całej drużyny i dla FC Barcelona - Masia (ośrodek szkoleniowy klubu - przyp. red.)" - napisał niemiecki golkiper, nawiązując do sobotniego triumfu Barcy w Pucharze Króla.

Był to piąty finał młodzieżowych rozgrywek UEFA. Pierwszą edycję wygrała Barcelona, dwie kolejne Chelsea, zaś przed rokiem triumfował Red Bull Salzburg.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)