Nice I liga: gorzki remis w Opolu. Odra nie zwyciężyła już od 10 kolejek

Zremisowane 1:1 spotkanie z Chrobrym Głogów to 10. z rzędu bez zwycięstwa Odry Opole. Niezadowoleni są również jej rywale, których szansa na awans do Lotto Ekstraklasy maleje.

Przemysław Trytko (Chrobry Głogów) Newspix / Łukasz Sobala / Przemysław Trytko (Chrobry Głogów)
Odra Opole nie potrafi wygrać meczu od 19 listopada. Zdobyła w tym okresie sześć z możliwych 30 punktów i osunęła się z pozycji wicelidera na skraj górnej połowy tabeli. Kumulacja pecha i nieudolności nastąpiła w poprzednim meczu beniaminka ze Stalą Mielec, w którym prowadził 2:0 w 83. minucie, miał przewagę zawodnika w polu, mimo to zremisował. Po takim występie można było w Opolu usiąść i zapłakać.

Podopieczni Mirosława Smyły zareagowali jednak agresywnie i ruszyli do ataku na Chrobrego Głogów, żeby w piątek przerwać długi impas. Potwierdzeniem dobrego okresu w grze Odry była bramka Sebastiana Boneckiego w 36. minucie. Pomocnik wykończył celnym strzałem dośrodkowanie Szymona Skrzypczaka i nie dał szans na interwencję Anatoliemu Gospodinowowi. Beniaminek prowadził do przerwy 1:0.

Chrobry zagrał w Opolu bez gwiazdy zespołu i całej ligi Mateusza Machaja. Dopiero w przerwie wpadł na pomysł jak strzelić gola Odrze. W 47. minucie Jakub Bach wyrównał na 1:1 po podaniu Przemysława Trytki. Doświadczony napastnik jest ostatnio efektywny, coraz częściej asystuje i także w Opolu zaszedł za skórę przeciwnikom, którzy zostali myślami w szatni.

Piłkarze obu drużyn próbowali bezskutecznie zdobyć jeszcze jednego gola. Obaj trenerzy wprowadzili z ławki rezerwowych zawodników ofensywnych. Spośród zmienników najbliżej trafienia do bramki był David Ledecky. W 80. minucie uderzył z woleja i przyjezdnych musiał ratować Gospodinow.

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 - Sebastian Bonecki 36'
1:1 - Jakub Bach 47'

Odra: Mateusz Kuchta - Rafał Brusiło, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Sebastian Bonecki, Jakub Habusta - Tomas Mikinic, Rafał Niziołek (76' David Ledecky), Mateusz Marzec (63' Robert Trznadel) - Szymon Skrzypczak.

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Daniel Wajsak, Michał Michalec, Przemysław Stolc - Maciej Kona, Marcel Gąsior - Jakub Bach (72' Szymon Nowicki), Michał Borecki (62' Konrad Kaczmarek), Serhij Napołow - Przemysław Trytko.

Żółte kartki: Niziołek, Bodzioch, Bonecki (Odra) oraz Gąsior, Gospodinow, Ilków-Gołąb (Chrobry).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Czy Odra Opole wygra mecz w rundzie wiosennej Nice I ligi?