Premier Liga: Fiodor Smołow pogrążył Lokomotiw Moskwa, ekipa Rybusa wciąż niepewna mistrzostwa Rosji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)
Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)

Koronacja mistrza Rosji odłożona przynajmniej do 29. kolejki Premier Ligi, bo w poniedziałkowym spotkaniu Lokomotiw Moskwa, z Maciejem Rybusem w składzie, przegrał na wyjeździe z FK Krasnodar 0:2. Obie bramki zdobył Fiodor Smołow.

W poniedziałek Lokomotiw na dwie serie gier przed końcem zmagań w rosyjskiej ekstraklasie mógł sobie zapewnić triumf w rozgrywkach. Jednak potrzebował do tego zwycięstwa z ekipą z Krasnodaru, co mu się nie udało.

Konfrontacja od początku była toczona w niezłym tempie. Na boisku trwała wymiana ciosów - atak za atak i widać było, że obie drużyny ambitnie walczą o wiktorię w tym starciu.

W szeregach Dynama aktywni byli Fiodor Smołow oraz Maciel Wanderson, zaś akcje moskiewskiego zespołu zazwyczaj napędzał Jefferson Farfan, który w 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł wykorzystać błąd Andrieja Synicyna.

Chwilę później wynik batalii powinien otworzyć Smołow, lecz swój klub przed utratą gola uchronił Guilherme i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po zmianie stron odważniej i groźniej atakowali przyjezdni. W 60. minucie było o krok od gola dla lidera Premier Ligi, gdyż poprzeczkę obił Anton Miranczuk. Po czterech minutach jego brat - Aleksiej Miranczuk strzałem z dystansu sprawdził Synicyna, który odbił piłkę na rzut rożny.

Wydawało się, że zawodnicy ze stolicy Rosji są na dobrej drodze do zdobycia bramki. Jednakże w 67. minucie Anton Miranczuk sfaulował we własnym polu karnym Siergieja Pietrowa i arbiter bez namysłu odgwizdał "jedenastkę" dla miejscowej ekipy. Rzut karny na gola bez problemów zamienił Fiodor Smołow.

Nie minęło 60 sekund, a było już 2:0 dla FK Krasnodar. Smołow wykorzystał fatalny błąd w defensywie przyjezdnych i skompletował dublet, ustalając wynik tej potyczki.

Maciej Rybus rozegrał cały mecz w barwach Lokomotiwu, który w następnej kolejce zmierzy się przed własną publicznością z Zenitem Sankt Petersburg.

Premier Liga, 28. kolejka:

FK Krasnodar - Lokomotiw Moskwa 2:0 (0:0) 1:0 - Fiodor Smołow 67' (k.) 2:0 - Fiodor Smołow 68'

FC Krasnodar: Andriej Sinicyn - Cristian Ramirez, Aleksandr Martynowicz, Andreas Granqvist, Siergiej Petrow - Roman Szyszkin, Jurij Gaziński - Maciel Wanderson (75' Paweł Mamajew), Mauricio Pereyra (68' Magomed Sulejmanow), Viktor Claesson - Fiodor Smołow (90+3' Andrei Virgil Ivan).

Lokomotiw Moskwa: Guilherme - Władisław Ignatjew, Solomon Kvirkvelia, Nemanja Pejcinović, Maciej Rybus - Igor Denisow, Dmitrij Tarasow (71' Manuel Fernandes) - Jefferson Farfan, Aleksiej Miranczuk, Anton Miranczuk - Ari.

Żółte kartki: Roman Szyszkin, Andreas Granqvist (FK Krasnodar).

Sędziował: Michaił Wilkow.