Półfinał LM 2018. Real Madryt - Bayern Monachium: Keylor Navas pobił rekord

Real Madryt zremisował 2:2 z Bayernem Monachium. Ten rezultat premiował awans hiszpańskiej drużyny, w której bohaterem okazał się bramkarz Keylor Navas.

Dominika Pawlik
Keylor Navas Getty Images / Na zdjęciu: Keylor Navas
Keylor Navas nie zaliczył czystego konta w starciu z Bayernem Monachium, ale kilkakrotnie uchronił Real Madryt przed utratą kolejnych bramek.

Już w 3. minucie niemiecka ekipa otworzyła konto, trafieniem popisał się Joshua Kimmich. Osiem minut później wyrównał Karim Benzema, a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy strzelił jeszcze jednego gola, przy którym błąd popełnił Sven Ulreich. Do kolejnego remisu w 63. minucie doprowadził James Rodriguez.

Wynik 2:2 sprawiał, że Bayernowi wystarczyło zdobycie jednej bramki, by odwrócić losy awansu. I choć Bawarczycy mocno napierali, Keylor Navas nie dał się pokonać po raz trzeci.

Okazało się, że golkiper w sumie zaliczył osiem interwencji w całym spotkaniu, to najlepszy wynik bramkarza w Lidze Mistrzów w ostatniej dekadzie.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Keylor Navas był najlepszym zawodnikiem meczu?