Nice I liga: kolejna porażka Ruchu. Chorzowianie krok od spadku

Raków Częstochowa pewnie pokonał Ruch 2:1. Chorzowianie są o krok od pierwszego w historii spadku do II ligi. Gole dla gospodarzy zdobywali Rachmanow oraz Embalo, dla gości trafił Hołownia.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Przed meczem zastanawiano się nie nad tym kto zwycięży, ale jaką różnicą wygra Raków.

Finisz sezonu to tragiczna postawa Ruchu, który jest o krok od spadku. Z kolei Raków ostatnio odrodził się i może jeszcze włączyć się do gry o awans do Lotto Ekstraklasy.

Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie. Pierwsza sytuacja zakończyła się golem. W 5. minucie po dośrodkowaniu z rogu piłka trafiła w poprzeczkę, a do bramki dobił ją Artiom Rachmanow.

Gol dodał spokoju gospodarzom, goście po raz kolejny oddawali niemal bez walki pole rywalowi. Wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych były kwestią czasu. W 22. minucie bez większych problemów wynik podwyższył Jose Embalo, który uderzył z pola karnego.

Raków cały czas kontrolował grę, Ruch miał jedną okazję przed przerwą, ale strzał Mateusza Majewskiego tuż sprzed linii wybił jeden z obrońców. Gospodarze trafić mogli chwilę przed przerwą, kiedy z woleja tuż ponad bramką huknął Andrzej Niewulis. Z kolei po przerwie w poprzeczkę z ok. 15 metrów uderzył Dariusz Formella.

Dariusz Fornalak, który wciąż czeka na pierwszą wygraną trenując Ruch, zaczął wprowadzać do gry młodych zawodników. Na boisku pojawili się Patryk Sikora oraz Dominik Małkowski.

Chorzowianie dość niespodziewanie w 77. minucie złapali kontakt z rywalem. Po akcji Jakuba Kowalskiego piłka dość szczęśliwie trafiła do Mateusza Hołowni, a ten zdobył gola.

Trafienie dla gości wprowadziło nerwowość w szeregach gospodarzy, Ruch dążył do wyrównania, ale ostatecznie przyjezdnym nie udała się ta sztuka i 14-krotni mistrzowie Polski znaleźli się krok od spadku z Nice I ligi.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)
1:0 - Rachmanow 5'
2:0 - Embalo 22'
2:1 - Hołownia 77'

Raków: Mateusz Lis - Artiom Rachmanow, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Karol Mondek, Miłosz Szczepański (84' Jakub Łabojko), Rafał Figiel, Igor Sapała, Dariusz Formella (66' Hubert Tomalski), Piotr Malinowski - Jose Embalo (75' Adam Czerkas).

Ruch: Nikołaj Bankow - Gracjan Komarnicki, Bartłomiej Kulejewski, Bojan Marković (63' Patryk Sikora), Mateusz Hołownia - Miłosz Trojak (66' Dominik Małkowski), Maciej Urbańczyk - Jakub Kowalski, Mateusz Bogusz (73' Michał Walski), Giacomo Mello - Mateusz Majewski.

Żółta kartka: Góra (Raków).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).